První den, první zápas a první výhra na Europa Schieldu

V pátek 25.1. v odpoledních hodinách opustil brněnský korfbalový tým KK Brno svou jihomoravskou metropoli a vydal se do menšího městečka v jižních Čechách, kde se koná turnaj Europa Schield. Brňáci vyrazili v plné sestavě a s jasným cílem vybojovat nejvyšší příčku a s ní i drahý kov.

Po menších obtížích dorazili korfbalisté do Třeboně a po ubytování se se vydali do sportovní haly. Jako první byl na programu zápas mezi maďarským a německým týmem - sobotními soupeři Brna. Po výhře Němců následoval zápas týmů z druhé skupiny - český tým z Kolína a polský tým. Kolín měl již od začátku jasnou převahu, a tak nebyl ani konečný výsledek žádným překvapením.

Po tomto zápasu konečně nadešel čas i pro Brno, které se utkalo s Portugalskem. Portugalský tým měl prověřit připravenost a hlavně střeleckou úspěšnost Brňanů a v případě výhry posílit a povzbudit náladu týmu na druhý den.

KK Brno X Cascais CC 20:12 (11:5)

Sestava - útok: E. Jonáková, E. Fridrichová, P. Bušík (10. J. Máša), T. Cholava (27. O. Fridrich)
- obrana: Š. Jonáková (36. P. Škrobová), M. Mášová, J. Šedý, I. Vávra

Téměř již tradičně otevřel skóre brněnský hráč Ivan Vávra střelou z dálky ve 2. minutě hry a následně připsala další koš Marie Mášová po útěku do donášky. Svou troškou do mlýna přispěla i Eliška Jonáková proměněným volným hodem. Teprve poté zaznamenali Portugalci první koš, který byl následně „odměněn" 2 penaltami z rukou Jana Šedého, který navýšil stav na 5:1. Vše nasvědčovalo hladkému průběhu, ale již v 10. minutě po vstřeleném koši se nepěkně zranil hráč Brna Peter Bušík. Od tohoto okamžiku začaly koše rovnoměrně přibývat na obou stranách, ale Brno si díky dobrému nástupu udržovalo náskok, který jim vydržel až do poločasu, který byl 11:5 pro Brno.

Druhý poločas se nesl ve stejném duchu jako závěr prvního, tedy český koš střídal portugalský. Ani v druhé polovině se brněnský tým nevyvaroval zranění, tentokrát Tomáše Cholavy. Jelikož je korfbal týmový sport, ostatní spoluhráči napjali všechny své síly, aby „pomstili" zraněné kolegy a vytvořili se postupně osmibodový náskok. V posledních minutách se oba týmy ještě snažily přidat co nejvíce košů, ale tato přímo zběsilá snaha vedla často ke zbytečným ztrátám než k úspěšným zakončením. Nic z toho však nemění fakt, že KK Brno vybojovalo svou první výhru.

Střelci: E. Jonáková 4, M. Mášová 4, J. Šedý 4, E. Fridrichová 2, T. Cholava 2, Š. Jonáková 1, J. Máša 1, P. Bušík 1, I. Vávra 1

První hrací den uzavřel duel mezi Anglií a Katalánci. Z pohledu diváka by se dal označit tento zápas za jeden z nejvyrovnanějších a nejvíc korfbalovějších z celého dne. Výhru si nakonec vystřílelo družstvo z Katalánska.

Autor: Admin
Vydáno: 25.1. 2013 22:08