První kolo minižáků

Sobotní dopoledne patřilo nejmenším korfbalistkám a korfbalistům. V žebětínské tělocvičně se uskutečnil turnaj minižáků, na který navázaly souboje mladších žáků.

Brno A (Komín) - Brno B (Bystrc)  3:8 (1:6)

Dostálová Lucie 1, Kalášek Vojtěch 1, Vojnová Sofie 1 - Malina Kryštof 2, Theissig Jan 2, Baxant Jakub 1, Malinová Kateřina 1, Prichzi Vendula 1, Šmehlík Patrik 1

První utkání sezóny, obměněné týmy, ale velký hlad po vítězství. To byly hlavní znaky začátku tohoto zápasu. Postupem se ukázala převaha na straně bystrckých, kteří si vybudovali slibné vedení 6:1. Ve druhém poločase však tempo polevilo a oba soupeři přidali pouhé dva koše. První body si proto připsaly děti z Bystrce.

Brno B (Bystrc) - Brno C (Starý Lískovec+Žebětín) 6:5 (3:2)

Pařilová Natálie 3, Theissig Jan 2, Baxant Jakub 1 - Vojáček David 2, Sklenář Šimon 1, Sotolář David 1, Tothová Eliška 1

Druhé utkání dne bylo o poznání vyrovnanější. Soupeři se stále drželi na dostřel jednoho koše, i když mírně navrch měli opět hráči z Bystrce. Těm se podařilo uhájit jednobodové vítězství a zajistili si první místo na tomto turnaji.

Brno C (Starý Lískovec+Žebětín) - Brno A (Komín) 8:3 (3:3)

Šmehlík Patrik 3, Malina Kryštof 2, Duchoňová Anna 1, Sklenář Šimon 1, Vojáček David 1 - Kalášek Vojtěch 2, Vojnová Sofie 1

Tento zápas měl rozhodnou o druhém či třetím umístění. Velmi vyrovnané výkony přivedly stav k poločasovému výsledku 3:3. Druhý poločas však ovládl mix tým Starého Lískovce a Žebětína, který sérií pěti košů odskočil na konečných 8:3 a obsadil druhé místo. Třetí příčka tentokrát patřila výběru z Komína.

Nejlepší střelci soutěže:
1.-3.místo - Malina Kryštof, Šmehlík Patrik, Theissig Jan  (4koše)
4.-6.místo - Kalášek Vojtěch, Pařilová Natálie, Vojáček David (3koše)

Další kola se nejblíže odehrají v neděli 15.11. a v sobotu 21.11. opět v Žebětíně.

Vydáno: 27.10. 2015 07:00