První kolo s prvními body

V sobotu 19.10. zajížděli starší žáci k prvnímu kolu do Šenova. V prvním utkání je čekal souboj s favorizovaným Prostějovem a v druhém hratelný tým Šenova.

KK Brno - Prostějov  3:20 (1:9)

První utkání proti omlazenému soupeři z Prostějova začal slibně. Brněnští hráči šli do vedení košem ze střely, ale to bylo na dlouhý, dlouhý čas všechno. Hráči jako by spali a jejich hra neměla s korfbalem nic společného. Ani základy! Trenéři využili oba oddechové časy a začali spouštět blesky! Konečný výsledek 3:20 odpovídá předvedené hře i zájmu tento zápas vyhrát.

Filip Kovář 2, Marek Dlapa, Martin Pelíšek, Martin Šálek 1, Michael Sázavský - Denisa Pléhová, Vendy Jemelíková, Michaela Dusová, Linda Dostálová

Druhému utkání předcházela pauza, a proto mohla přijít v šatně pravá bouřka!! Hráči si s trenéry řekli své názory na právě skončené utkání a výsledkem bylo, že se musí změnit úplně vše od základu. Proběhlo důkladné představení korfbalu od samého začátku. Též jsme si museli vysvětlit herní systémy, které chceme hrát.Zabralo to celý čas, kdy se hrál vložený zápas mezi Prostějovem a Šenovem 11:3 (5:1). Ale ...

Šenov - KK Brno  3:7 (2:4)

Do druhého zápasu nastoupil úplně jiný brněnský tým! Od samého začátku bylo vidět úplně jiné nasazení, pohyb, přihrávky. Brno šlo do vedení 2:0, kdy poprvé úřadoval Filip. Domácí však hned vyrovnali. Následně opět Filip dvěma zásahy strhl vedení na brněnskou stranu a stanovil poločasový stav na 4:2. Naši hráči toto vedení již nepustili a po koši Denisy a dalších dvou Filipa dokráčeli k vítězství 7:3.
Zásluhu za tento výsledek má nejen Filip, který se po dlouhé době dokázal výrazněji prosadit, ale všichni hráči týmu. Těsná, koncentrovaná obrana, která spolu dokázala i mluvit. Zlepšený pohyb v útoku kolem koše, který dával hráčům možnosti k dobrým zakončením. Při ztrátě míče bojovnost a časté získání míče ihned zpět.

Filip Kovář 6, Marek Dlapa, Martin Pelíšek, Martin Šálek, Michael Sázavský - Denisa Pléhová 1, Vendy Jemelíková, Michaela Dusová, Linda Dostálová

Hodnocení trenéra: Jakub Máša
Myslím, že hlavní hodnocení přišlo již v šatně mezi zápasy (nedá se zveřejnit na web). První zápas vůbec nepřipomínal korfbal a naše možnosti. Proto následovala "bouřka", kdy jsme si museli vše vyříkat. Druhý zápas byl úplně o něčem jiném a jen více střeleckého štěstí nás připravilo o větší výsledkový rozdíl. Teď jen doufám, že v dalším průběhu soutěže navážeme na výkon právě z druhého zápasu a získáme další důležité body do tabulky.

Vydáno: 20.10. 2013 09:25