První korfbalová výhra

V sobotu 24.1.2009 se vydala skupinka mladších žáků na svůj další turnaj do Náchoda. Už v průběhu týdne bylo jasné, že tým nebude opět kompletní a budeme muset požádat soupeře o zapůjčení dvou holek, pro doplnění sestavy.

Brno - Prostějov  9 : 1  (4:0)

V prvním zápase nás čekal nejhratelnější soupeř, se kterým měli brněnští mladší žáci nejpříznivější výsledky. V tomto utkání jsme měli zapůjčeny dvě holky z Náchoda, které hrají korfbal delší dobu a byly schopny dát naší hře lepší organizaci. Hned od začátku se brněnským hráčům dařilo zakončovat donáškou a skóre začalo postupně narůstat. Poločasový stav byl pro naše žáky velkou vzpruhou, protože vyhráli vůbec první poločas v jejich krátké kariéře.
Díky dobré náladě vydrželo nasazení i v druhém poločase a skóre narůstalo podobným tempem až na konečných 9:1. Z tohoto výsledku museli mít radost i mobilní operátoři, protože děti si nemohli nechat takovou událost pro sebe a hlásily vše rodičům.

Sestava : Lubomír Kachyňa 3, Lukáš Bastl 1, Filip Kovář, Daniel Drápal - Kristýna Pospíšilová 2, Magdaléna Kachyňová

Brno - Náchod  0 : 24  (0:12)

Ve druhém utkání nastoupili žáci proti favorizovanému Náchodu. Proti tomuto soupeři jsou v každém utkání stejné cíle a to vstřelit koš a snažit se, co nejlépe ubránit donášky soupeře. V obranné části se dětem celkem dařilo, ale zkušený domácí tým trestal každou chybu a střílel koše i z větších vzdáleností. Útok Brňané v tomto utkání téměř neměli, protože skoro každá druhá náhra končila v rukách soupeře.

Sestava : Lubomír Kachyňa, Lukáš Bastl, Filip Kovář, Daniel Drápal - Kristýna Pospíšilová, Magdaléna Kachyňová

Brno - Moravská Třebová  1 : 11  (0:8)

Do posledního utkání nastoupili unavení brněnští hráči, kteří museli hrát bez střídání, proti soupeři z Moravské Třebové. Oproti zápasu s Náchodem se našim hráčům dařilo lépe nahrávat a vypracovat si větší množství střeleckých příležitostí. Bohužel pouze jedna skončila v koši, když na 1:9 snižovala Kristýna. Přesto výsledek druhého poločasu 1:3 je dobrým příslibem pro další kola.

Sestava : Lubomír Kachyňa, Lukáš Bastl, Filip Kovář, Daniel Drápal - Kristýna Pospíšilová 1, Magdaléna Kachyňová

Další kolo se bude hrát 7.3.2009 v Brně, a proto už si na tento termín nic neplánujte a přijďte podpořit brněnské mladší žáky v boji o další vítězství.

Vydáno: 27.1. 2009 21:30