První pohár pro Brno

V sobotu 16. března odehrál jihomoravský tým KK Brno svůj poslední zápas základní části. Svou prozatím velmi úspěšnou sezónu zakončil zápasem se slovenským týmem, který zaujímá poslední místo v tabulce, a tak se dalo předpokládat, že se bude jednat o zápas s jasným výsledkem.

10. kolo ČKE

KK Brno X SKK Prievidza 19:8 (6:4)

Před tímto zápas neměl nikdo z nastupujících hráčů pochyb, kdo je tady favoritem. Bohužel již  v prvních minutách hry se začalo ukazovat, že to tak vůbec nemusí být. Brňané jako by se ocitli zpět v zápase 9. kola, kdy nedokázali proměnit jasné šance a na hřišti se hledali.

První koš zápasu padl až ve 4. minutě zásluhou domácí hráčky Marie Mášové. Poté následovaly další 3 dlouhé minuty, než se prosadili hosté střelou z dlouhé vzdálenosti. Oba týmy nedokázaly najít správnou pozici a správné herní tempo, které by jim zařídilo bodový náskok. Když byl po dvaceti minutách hry stav pouhých 4:2 pro domácí, rozhodl se slovenský trenér pro oddechový čas. Ani ten však nepomohl zlepšení herního projevu, a tak se oba týmy „protrápily" do poločasového stavu 6:4, který spíše odpovídá žákovské soutěži než extraligovému zápasu mezi prvním a posledním týmem tabulky.

Do druhého poločasu vstupovaly oba týmy s myšlenkou, že nic není ztraceno. Naštěstí se Brno konečně probralo a během sedmi minut si vytvořilo šestibodový náskok, který donutil slovenského trenéra k druhému time-outu zápasu. Ten však jeho svěřence nijak nezachránil a brněnští si stále drželi celkem vysoký náskok, takže trenér mohl prostřídat celou lavičku a dotáhnout poslední zápas základní části do vítězného konce.

Střelci: Cholava 4, Bušík 3, Šedý 3, E. Jonáková 2, Š. Jonáková 2, Mášová 2, Vávra 2, Fridrichová 1

10. kolo Ligy rezerv

KK Brno X SKK Prievidza 36:10 (20:4)

Po delší pauze, kterou vyplnil přátelský zápas mezi brněnskými žáky, odehrály týmy druhý vzájemný zápas, tentokrát v rámci Ligy rezerv. Oba trenéři nasadili do hry hráče z lavičky. Tentokrát vlétlo Brno do zápasu jako hurikán. Po dvou úspěšných střelách Jana Šedého v prvních minutách se z KK Brno stal úplně jiný tým než ten, který hrál v předchozím zápase. Hráči se začali prosazovat téměř z každé pozice. V obraně obírali soupeře o míče a udržovali hru v živém tempu. Po deseti minutách vedli již 9:1. Soupeři jako by začali ztrácet chuť hrát a postupně se odevzdávali brněnskému stroji na koše.

Druhá polovina zápasu se nesla ve stejném stylu jako první. Brno střílelo a střílelo a skóre narůstalo a narůstalo. Na druhou stranu se začalo dařit i soupeři, ale obrovský náskok z první části neměli možnost dohnat, a tak poslední zápas sezóny vyhráli domácí vysoko 36:10 a umístili se tak na 1. místě v Lize rezerv.

Střelci:  Fridrich 7, Šedý 6, Mášová 5, Weissová 4, Vávra 4, E. Jonáková 3, Škrobová 3, Bušík 2, Cholava 1, Máša 1

Autorka článku: Martina Weissová

Autor: Admin