První semifinále je naše!!!

První dubnovou sobotu se uskutečnilo první semifinálové utkání mezi týmy KK Brno a KCC Sokol České Budějovice. Jelikož se brněnský tým umístil v základní části na druhém místě, měl výhodu domácího hřiště. Pozvánky pro diváky byly rozeslány s dostatečným předstihem a byla upozorněna i média, takže se čekala velká podpora. Budějovický tým je pro Brno dobře známým soupeřem. V semifinálových bojích na sebe narazili už loni. Navíc vzájemná bilance ze základní části je 1:1, takže výsledek byl otevřený.

KK Brno vs. KCC Sokol České Budějovice 17:16 (10:7)

Sestava: M. Mášová, Š. Jonáková (44. P. Škrobová), J. Šedý, I. Vávra

E. Jonáková, E. Fridrichová, P. Bušík, T. Cholava (36. O. Fridrich)

Jako první mělo šanci skórovat Brno, ale bohužel ani jedna z jeho střel nepropadla obroučkou. Na druhé straně se ale zadařilo Budějovicím a ve 3. minutě přidaly další koš, kterým se tak dostaly do prozatímního vedení. Brno se prosadilo až v 4. minutě a od této chvíle začala být hra opravdu napínavá. Koš jednoho týmu byl oplácen košem druhého a skóre se pomalu navyšovalo. Na hráčích byla vidět velká nervozita, což vedlo velmi často k drsným potyčkám, hlavně v podkošové oblasti. Ve 24. minutě se Brnu podařilo odskočit o 2 koše a v poslední minutě první části ještě přidal brněnský hráč další koš a upravil tak skóre na 10:7 pro domácí.

O pauze nabádal trenér své brněnské svěřence k většímu klidu ve hře, k přesnějším nahrávkám a hlavně k pečlivě připraveným zakončením. Tříbodový náskok navíc dodával Brňanům potřebnou sebedůvěru. Během prvních 6 minut druhé části se ale Brno nezmohlo na jediný koš, na druhé straně tým z Budějovic pořádně zabral a vyrovnal na 10:10. Tento nepříjemný obrat donutil trenéra domácích ke střídání a následně k time-outu. Ani jedno bohužel příliš nepomohlo a v 50. minutě se vedení ujmul budějovický tým. Hlasitá podpora fanoušků však vlila novou energii a sílu do žil domácím, kteří nejdříve vyrovnali, hlavně zásluhou dvou proměněných volných hodů E. Jonákové, a minutu před koncem se dostali opět do tříbodového vedení. Trenér se rozhodl využít i 2. time-out, aby zmírnil téměř vražedné tempo hry. Bohužel domácí zpomalili natolik, že jihočeští přidali další dva koše a málem si vynutili prodloužení. To se naštěstí nestalo a KK Brno mohlo slavit 1. výhru semifinálového klání.

Střelci: J. Šedý 5, E. Jonáková 4, M. Mášová 3, P. Bušík 2, Š. Jonáková 1, T. Cholava 1, I. Vávra 1

Díky všem, kteří přišli fandit a dovedli domácí k prvnímu a velmi důležitému vítězství!!! Další kolo čeká KK Brno za 14 dní v sobotu 20.4. v Českých Budějovicích, kde jak všichni doufáme, znovu zvítězí.

Autor: Martula
Vydáno: 7.4. 2013 15:06