První semifinálový krok úspěšný

V bouřlivé atmosféře v Kolíně se v neděli 11.4.2010 odehrával první semifinálový souboj mezi týmy VKC Kolín a KK Brno. Věděli jsme, že případné vítězství už je krok na půl cesty do finále.

Nastoupili jsme v osvědčené sestavě: útok - Ivan, Tomáš, Eliška, Eva; obrana: Ondra, Honza, Maruška, Petra. Ani soupeř sestavou nepřekvapil, takže jsme se mohli soustředit na jasně stanovené úkoly a plány.

V úvodu utkání  se obě družstva chvíli oťukávala, prvních 5 minut koš nepadl a útoky byly vesměs krátké s jednou nebo dvěma střelami. Pak se ale s koši roztrhl pytel. Hrálo se krásné utkání plné přesných střel ze střední a dlouhé vzdálenosti. První koš jsme vstřelili my a i když soupeř vzápětí vyrovnal, za celý zápas jsme kolínské ani jednou do vedení nepustili. Střelecky se dařilo Elišce, Tomášovi a Ivanovi, na druhé straně "řádilo" dívčí duo Maruška a Petra. V obraně se nám nedařilo dostatečně přistupovat k hráčům a inkasovali jsme hodně košů ze střel z dálky nebo z penalt. Ze strany Kolína skórovali prakticky bezvýhradně Zdeněk Milichovský a Karel Königsmark ml., podporovaní navíc důrazně hrající Terezou Paďoukovou, která vybojovala řadu volných hodů a penalt.

Oba týmy se přetahovaly o každý koš a napětí v hale rostlo. Množili se osobní souboje, ale zatím vše v rámciběžného normálu odpovídajícího důležitosti střetnutí. Krátce před poločasem se nám podařilo jít do tříkošového trháku a i přes korekcí domácích jsem udrželi poločasové vítězství 12:10.

Do druhé půli jsme nastoupili trochu nervózně, nedařilo se nám střelecky, ale útoky byly poměrně dlouhé a postupem času jsme našli i ztracenou mušku. Soupeř také nezahálel a využívajíc naše chyby a fauly si neustále držel přijatelný kontakt. Zhruba po 10 minutách druhého poločasu se nám opět podařilo odskočit na rozdíl 4 košů a tent náskok i chvíli udržovat.  Pak ale opětovnou sérií penalt a košů z dálky soupeř vyrovnal poslední desetiminutovka slibovala velké drama. Opět jsem to naštěstí byli my, kdo trefil do černého a pět minut před koncem už jsme vedli opět o 4 koše. I když Kolín stačil ještě díky našim chybám a nedůslednostem v obraně stáhnout náskok na rozdíl 2 košů, víc jsme už nedovolili a v napínavém střetnutí jsme zvítězili 25:23.

Nemůže snad být větší lákadlo pro nadcházející druhé semifinálové utkání než fakt, že po 3 letech máme opět velkou šanci se probojovat do finále ČKE. Navíc na domácí půdě. Takže se na vás těšíme 25.4.2010 v 10,30h v hale na VUT v Brně. Přijďte nám fandit a my budeme bojovat jako nikdy!

Autor: Ondra
Vydáno: 15.4. 2010 23:03
Přečteno: 1035x
Hodnocení: 2.7 (celkem 387 hlasů)