Sezóna 2017/2018

Mladší žáci - 2. a 3.místo

Minižáci - 1. a 2.místo

Korfbalový kemp

První školní turnaj po jarních prázdninách se odehrál na ZŠ Laštůvkova v Bystrci

Hned v první den po jarních prázdninách se odehrálo školní kolo Korfbalového poháru na ZŠ Laštůvkové v Brně-Bystrci.

Základní škola Laštůvkova má s korfbalem již dlouholeté zkušenosti. Nejenom že tady několik let funguje korfbalový kroužek, ze kterého vyšli již i čeští reprezentanti, ale každoročně se školní kolo odehrává v obou školních tělocvičnách naráz. Jinak tomu nebylo ani letos a hned od první vyučovací hodiny se současné hrály turnaje třeťáků a čtvrťáků.

Ze tří tříd třetího ročníku se přihlásilo 6 družstev, všechny s unikátním názvem. Proto se hrály 2 základní skupiny a po nich následné semifinále. V něm překvapivě nestačil vítěz skupiny B, tým Kulišáků, na níže postavený tým Kosatek. V druhém semifinále ale favorizované družstvo Ohnivé hvězdy potvrdilo svou roli a do finále postoupilo po výsledku 3:1. Závěrečné zápasy o umístění byly velmi napínavé, o pátém a i o třetím místě rozhodl až penaltový rozstřel. Finále pak o jediný koš vyhrál tým Ohnivé hvězdy.

Výsledky 3. třídy: Skupina A:
Kosatky - Ohnivá hvězda 0:2, Smajlíci - Ohnivá hvězda 0:6, Kosatky - Smajlíci 3:0. Pořadí v skupině: 1. Ohnivá hvězda (3.B), 2. Kosatky (3.D), 3. Smajlíci (3.C).
Skupina B: Kulišáci - Ledové šípy 4:2, Kulišáci - Bílí tygři 4:0, Bílí tygři - Ledové šípy 4:1. Pořadí v skupině: 1. Kulišáci (3.C), 2. Bílí tygři (3.D), 3. Ledové šípy (3.B).
Semifinále: Kulišáci - Kosatky 1:3, Ohnivá hvězda - Bílí tygři 3:1.
O 5.místo: Smajlíci - Ledové šípy 1:2 pp, o 3.místo: Kulišáci - Bílí tygři 5:4 pp, finále: Kosatky - Ohnivá hvězda 2:3.

Turnaj čtvrtých tříd začal velmi vyrovnaně, první 2 zápasy skončili shodně remízou 3:3. Poté se však ukázalo, že mezi týmy jsou větší mezery a zápasy končily vyšším bodovým rozdílem. Jen poslední zápas dokázali Panteři dlouho vzdorovat Brumíkům, když podlehli o jediný koš. Hned první zápas turnaje tak byl finálovým zápasem, jen to nikdo ještě netušil. O pořadí nakonec muselo rozhodnout až skóre.

Výsledky: Brumíci - Knedlíci 3:3, Panteři - Legendy 3:3, Brumíci - Legendy 6:2, Panteři - Knedlíci 1:5, Knedlíci - Legendy 6:1, Brumíci - Panteři 2:1.
Konečné pořadí: 1. Knedlíci (4.B) 5 bodů, skóre 14:5, 2. Brumíci (4.A) 5 bodů, skóre 11:6, 3. Panteři (4.C) 1 bod, skóre 5:10, 4. Legendy (4.D), 1 bod, skóre 6:15.

Na závěr korfbalového dne se odehrála nejstarší kategorie pátých tříd. Tady se nakonec jedno družstvo odhlásilo na poslední chvíli, proto místo skupiny se čtyřmi družstvy se odehrál turnaj tří týmů dvoukolově. Tady dominovalo družstvo Rychlé střely z 5.B, které svým soupeřům nedalo šanci. Mezi Bojovníky a Blockaři se však hrály vyrovnané zápasy, ve kterých rozhodovaly detaily. Druhé místo pro sebe nakonec ukořistili Blockaři z 5.C.
Výsledky: Rychlá střela - Bojovníci 3:0, Blockaři - Bojovníci 1:1, Rychlá střela - Blockaři 2:1, Rychlá střela - Bojovníci 3:0, Bojovníci - Blockaři 1:3, Rychlá střela - Blockaři 5:0.
Konečné pořadí: 1. Rychlá střela (5.B) 8 bodů, 2. Blockaři (5.C) 3 body, 3. Bojovníci (5.B) 1 bod.

Autor: Peter
Vydáno: 14.2. 2018 21:40
Hodnocení: 1 (celkem 16 hlasů)