Sezóna 2017/2018

Mladší žáci - 2. a 3.místo

Minižáci - 1. a 2.místo

Korfbalový kemp

První turnaj škol s novými korfbalovými kroužky v Brně

Na začátku letošního školního roku vzniklo v Brně několik nových korfbalových kroužků a to i na nových školách. Patří k nim 4 základní školy, na kterých děti trénují přímo vyučující z dané školy. Konkrétně jde o ZŠ Hamry v Maloměřicích, ZŠ Jana Babáka v Žabovřeskách, ZŠ Janouškova v Černých polích a ZŠ Labská v Starém Lískovci.

Po necelých 2 měsících poctivých tréninků se na konci listopadu děti konečně sešli k prvnímu turnaji, na kterém si mohly srovnat své korfbalové zručnosti. Turnaj se odehrál 26. listopadu v tělocvičně ZŠ Labské v Starém Lískovci a dorazilo na něj přes 30 mladých korfbalistů a korfbalistek. Celé první kolo se odehrávalo ve dvou věkových kategoriích. Vůbec nejmladší korfbalová kategorie „Přípravek" měla na prvním turnaji zastoupení 3 družstev a druhá kategorie „Minižáci" měla na turnaji 4 kompletní družstva.

Přípravka
Tři družstva (Jana Babáka, Labská, „Mix tým") hráli systémem každý s každým na 2 kola, takže každé družstvo odehrálo 4 zápasy.
Jana Babáka - Mix tým 1:10 (poločas 1:7)
Střelci: Veverková 1 - Malinová 4, Střelec 4, Nohel 2
Labská - Mix tým 4:6 (3:3)
Kocmanová 2, Šubrtová Lea 2 - Střelec 6
Labská - Jana Babáka 5:2 (3:0)
Šubrtová Berta 4, Kocmanová 1 - Veverková 2
Jana Babáka - Mix tým 3:6 (1:2)
Nohel 2, Veverková 1 - Střelec 5, Jedličková 1
Labská - Mix tým 4:1 (3:0)
Šubrtová Berta 2, Kocmanová 1, Šubrtová Lea 1 - Střelec 1
Labská - Jana Babáka 9:2 (3:1)
Šubrtová Berta 7, Kocmanová 1, Šubrtová Lea 1 - Karafiát 2

Po odehraných 6 zápasech měl tým z Jana Babáka 0 bodů, ale Labská a Mix tým měly po 6 bodech a ve vzájemných zápasech každé družstvo vyhrálo jednou. Proto o vítězích prvního turnaje rozhodli penalty, v kterých byl šťastnější Mix tým ve složení: Denisa Topinková, Jakub Střelec, Kateřina Malinová a střídající Claudie Nohel a Vendy Jedličková. Nejvíc košů dal hráč s příznačným jménem, Jakub Střelec z Mix týmu se 16 koši. Nejlepší střelkyní byla Berta Šubrtová z Labské s 13 koši.

Minižáci
Každá škola postavila do této kategorie svůj tým, proto měl turnaj 4 účastníky a odehrál si systémem každý s každým na 1 zápas.
Hamry - Labská 1:4 (1:2)
Drechsler 1 - Vrána 2, Šubrtová Stella 1, Valentová 1
Janouškova - Jana Babáka 2:8 (0:4)
Minaříková 2 - Sedlář 4, Sedlářová 4
Hamry - Jana Babáka 0:3 (0:2)
0 - Sedlářová 2, Sedlář 1
Labská - Janouškova 6:3 (3:1)
Šubrtová Stella 3, Valentová 2, Kotoulek 1 - Iláš 3
Hamry - Janouškova 2:4 (2:3)
Drechsler 2 - Golumbovskij 2, Minaříková 1, Krupíková 1
Labská - Jana Babáka 5:3 (3:2)
Šubrtová Stella 3, Vrána 2 - Sedlářová 2, Sedlář 1

Nejlíp si vedlo družstvo ze ZŠ Labská, které vyhrálo ve všech zápasech a zaslouženě si tak odneslo malou cenu pro vítěze. Na druhém místě s jedinou porážkou skončilo družstvo z Jana Babáka. Třetí místo s 1 výhrou obsadil tým z Janouškove a na čtvrtém místě skončilo družstvo z Hamrů. Nejlepšími střelci byli výjimečně dvojičky, Anička Sedlářová s 8 koši a Jakub Sedlář se 6 koši, oba z družstva Jana Babáka.

Vítězům gratulujeme a těšíme se na viděnou na dalších turnajích

Fotky z turnaje najdete zde.

Autor: Peter
Vydáno: 9.12. 2017 22:16