První výhra mladších žáků

V neděli 31.1. 2010 čekal mladší žáky nejdelší výjezd. V Kolíně je čekaly zápasy s domácím Kolínem, Prostějovem A a Moravskou Třebovou.

I přes plnou soupisku mladších žáků byl vůbec problém poskládat kompletní tým.
Několik hráčů odcestovalo na jednodenní pololetní prázdniny na hory, další pro změnu s teplotou ulehli do postelí. Na cestu do Kolína se vydala skupina 8 hráčů, která měla za úkol zvládnout tři těžké zápasy.

K již tradičním účastníkům Filipu Kovářovi, Markétě Cupákové, Marušce Pejřilové a Kristýně Tomkové přibyla jedna posila ze starších žáků Pavel Polák, ale i několik úplných nováčků Míša Dusová a Michael Sázavský. Nejmladším členem sestavy byla Nela Kubů, které je v 7letech benjamínkem týmu.

Hned po příjezdu do Kolína na nás čekala "příjemná" zpráva. Nedostavil se náš první soupeř z Moravské Třebové, a proto ještě oblečeni v zimních bundách jsme mohli slavit první body v tomto roce, i když to bylo kontumačně.

První už skutečný zápas nás čekal proti domácímu Kolínu, který v předcházejícím zápase podlehl Prostějovu 12:1 a pro nás to značilo možnost hrát s tímto soupeřem vyrovnanou partii. Utkání bylo po celou domu vyrovnané, ale projevila se opět lepší úspěšnost zakončení soupeře. Brněnský tým měl pouze dva střelce, Pavla Poláka, který nasázel soupeři 3 koše, a Míšu Dusovou, která svým krásným košem bohužel přidala bod Kolínu. Konečný výsledek 10:3 byl letos nejlepším výsledkem s tímto soupeřem.

Sestava : Filip Kovář, Kristýna Tomková, Míša Dusová (1 vlastní, ale krásný), Nela Kubů - Pavel Polák 3, Michael Sázavský, Markéta Cupáková, Maruška Pejřilová

Po krátké pauze nás čekal těžký oříšek. Tým Prostějova A válcuje své soupeře, ale pro nás je každý takový zápas velikou výzvou a získáváním zkušeností. Už od začátku bylo vidět, kdo bude na hřišti pánem. Dobrá organizace hry soupeře a úspěšné zakončení nás doslova ničily. Ve druhém poločase se k tomu přidala i únava našich nejmladších, kteří museli během 80minut odehrát dva zápasy, a utkání proto skončilo 0:24 pro našeho soupeře.

Sestava : Filip Kovář, Kristýna Tomková, Míša Dusová, Nela Kubů - Pavel Polák, Michael Sázavský, Markéta Cupáková, Maruška Pejřilová

Hodnocení asistenta trenéra - David Kubů:

I přes nepříznivá skóra pro náš tým mladších žáků musíme pochválit ty, kteří se statečně kolínského klání zúčastnili a bez střídání odehráli dva po sobě jdoucí zápasy, které vzhledem k našemu výškovému průměru, často připomínaly souboj Davida s Goliášem. Cením si hráčů, kteří i navzdory prohrám na sobě pracují a korfbal je baví.
Učíme se postupně a na nadcházejícím soustředění jistě mnohé mouchy vychytáme a co nejdříve zvítězíme!

Pár fotek

Vydáno: 2.2. 2010 13:00