Prvních 6 bodů

Premiéru v letošní sezóně si brněnští hráči odbyli proti týmu nováčka z Děčína.

TKC Děčín - KK Brno A  13:25  (6:13)

Cholava 5, Máša 1, Jonáková E. 2 (23. min. Malcová 0), Kejdušová 4 - Šedý 2 (45. min. Horák 0), Vávra 3, Coufalová 6, Škrobová 2

Utkání začalo velmi vyrovnaně a oba soupeři střídavě úspěšně zakončovali. Postupem času však dobrá obrana a zlepšené zakončení přivedlo hosty k poločasovému vedení o 7 košů. To nenarušilo ani zranění kapitánky Elišky Jonákové, která musela z utkání odstoupit ve 23. minutě pro vyvrtnutý kotník. V nastoleném trendu z první části pokračoval i poločas druhý, když si brněnští dokázali jednodušše poradit s obrannou hrou soupeře a navyšovali skóre až na konečných 13:25.

TKC Děčín - KK Brno A  13:14  (10:9)

Cholava 1 (43. min. Máša 0), Šedý 3, Kejdušová 1, Malcová 0 - Horák 1, Vávra 2, Coufalová 2, Škrobová 4

Do druhého zápasu nastoupily na obou stranách mírně upravené sestavy. Tentokrát šel hned od úvodu do trháku domácí tým, který se ujal vedení 3:0. Až v tomto momentě se probudili hosté a začali skóre dotahovat. Přesto si děčínští dokázali své hubené vedení udržet až do poločasové přestávky. Start do druhé části vyšel lépe brněnským, kteří díky několika úspěšným zakončením dokázali odskočit na 11:14. V tomto období jako by na oba týmy padla nemohoucnost a bylo vidět mnoho nepřesností v nahrávkách a zakončeních. Hráči domácího Děčína dokázali snížit až na rozdíl jediného koše, ale skvělá obrana Jihomoravanů, která hrála velmi agresivně, už nedovolila soupeři vstřelit další koš. Zachránila tak střelecky neškodné spoluhráče a vítězství bylo spíše ubráněné. Výsledek druhého poločasu 3:5 je velice málo vídaný.

Výsledkem je získaných 6 bodů, které budou určitě velice důležité v konečném účtování.

Na pár otázek odpovídal Ivan Vávra :

Když bys srovnal oba zápasy, v čem byl rozdíl?

- Markatní rozdíl byl v nasazení! Ale taktickou chybou 2. zápasu bych označil změnění sestavy a rozložení herních čtyřek, které byly nesehrané a celý zápas se hráči na hřišti spíše „hledali".

Co rozhodlo o Vašem hubeném vítězství ve 2. zápase?

-  Nebylo to prostě ono, nenastoupili jsme plně koncentrovaní a po předchozí výhře jsme si mysleli, že to půjde samo... Kdyby byl děčínský útok produktivnější, těžko bychom to dotáhli a vyhráli.

Jak bys zhodnotil vstup brněnského týmu do nové sezóny 2009/2010?

- Výborně, máme 6 bodů!

Myslíš si, že se zápasová pauza nějak projevila na Vašem herním výkonu?

- To ne, spíše je vidět absence některých hráčů a opor týmu vinou zranění, nemoci apod.

Co byste jako tým měli zlepšit do příštího zápasu se Znojmem?

- Především souhru a s tím související pohyb hráčů na hřiští. Měli bychom si zvýšit střelecké sebevědomí, umět si udržet „chladnou hlavu" a v neposlední řadě podporovat si své pevné zdraví.

Vydáno: 26.9. 2010 20:45