Přidat k oblíbeným | Nastavit jako domovskou stránku | přihlášení | registrace | seznam uživatelů
Sezóna 2017/2018

A tým - 1.místo

EuropaShield - 3.místo

B tým - 5.místo

Dorostenci - 1.místo

Starší žáci - 1.místo

Mladší žáci - 3.místo

Minižáci - 1.místo

 

Český pohár žáků

Starší žáci - 4.místo

Mladší žáci - 2. a 3.místo

Minižáci - 1. a 2.místo

Korfbalový kemp
Facebook

Prvními finalisty Školního poháru jsou ZŠ Pastviny a ZŠ Jana Babáka

Úvodní obvodní kolo Školního korfbalového poháru v kategorii minižáků se odehrávalo 1. března na ZŠ Jana Babáka v Žabovřeskách za účasti 4 škol.

 

Kromě domácího výběru ze ZŠ Jana Babáka přicestovala školní družstva z různých městských částí Brna. Nejblíž to měla ZŠ Pastviny z Komína, dále již ZŠ Janouškova z Černých Polí a ZŠ Hamry z Maloměřic. Z obvodního kola postupovaly do městského finále dva nejlepší týmy. ZŠ Pastviny vyhrály celý pohár hned v jeho prvním ročníku, ZŠ Jana Babáka pravidelně postupuje na městské finále, ZŠ Hamry jsou součástí poháru již od jeho začátku a ZŠ Janouškova je letošním nováčkem v soutěži.

 

A zrovna ZŠ Janouškova doplatila na svou nováčkovskou daň a nedokázala svým zkušenějším soupeřům vzít body. Postupně prohrála s domácím Babákem, favorizovanými Pastvinami a také s Hamry. Na druhé straně procházely turnajem neohroženě děti z Pastvin z Komína. Do role favorita je předurčovala jejich soupiska, všichni hráči jsou totiž aktivními členy Korfbal klubu Brno a zápasové zkušenosti tak získávají také na klubových turnajích. Komínští jednoduše tvrdili muziku a v každém zápase dokázali skórovat vždy stejně 7 košů.

 

O druhém postupovém místě se proto rozhodovalo mezi domácím týmem z Jana Babáka a hosty s nejdelší cestou z Hamrů. Obě družstva si poradila s Janouškovou, když jí stejně nedovolila víc než 1 koš. Obě též zdatně vzdorovala Pastvinám, ale nakonec nastejno obdržela po 7 koších. Rozhodoval tak vzájemný zápas. V něm byl začátek nervózní a do poločasu byl rozdíl skóre jen jediný koš. V druhém poločase však rozhodli kluci z Jana Babáka, kteří měli převahu nad svými soupeři, a i když holky z Hamrů měli víc kvality než ty ze Žabin, na výhru to nestačilo. Obzvláště když Jana Babáka vedl nejlepší střelec obvodního kola Vladimír Vrba, který dokázal v správnou chvíli střelit důležité koše a s celkovými pěti vedl tabulku střelců. Mezi holkami si prvenství rozdělily 2 korfbalistky z Pastvin, shodně po čtyřech koších střelily Adéla Rybková a Zuzana Plášková.

 

Do finálového kola města Brna tak postupují ZŠ Pastviny z Komína a ZŠ Jana Babáka ze Žabovřesk. Obě budou určitě chtít zlepšit své umístění z loňského finále, když Pastviny skončily na pátém místě a Jana Babáka dokonce až na sedmém místě. Držíme jim palce!

 

Fotogalerii z turnaje najdete zde. A také ve fotogalerii ZŠ Hamry zde.

 

Výsledky: Jana Babáka - Janouškova 6:1, Hamry - Pastviny 3:7, Jana Babáka - Hamry 6:1, Janouškova - Pastviny 1:7, Janouškova - Hamry 1:5, Jana Babáka - Pastviny - 4:7.


1.místo - ZŠ Pastviny (Komín) 6 bodů - postup do městského finále
2.místo - ZŠ Jana Babáka (Žabovřesky) 4 body - postup do městského finále
3.místo - ZŠ Hamry (Maloměřice a Obřany) 2 body
4.místo - ZŠ Janouškova (Černá Pole) 0 bodů

Autor: Peter
Vydáno: 3.3. 2018 10:06
Přečteno: 159x
Hodnocení: 2.1 (celkem 53 hlasů)
Známkovat:  1 | 2 | 3 | 4 | 5 (jako ve škole)

print Formát pro tiskPřidat komentář

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zadejte své uživatelské jméno a heslo

Uživatel  
Heslo

Registrace >
Zapomenuté heslo >

Komentáře


Zatím nebyly přidány žádné komentáře.