Reakce po zápase : Brno "A" - Kolín

Co řekli o sobotním zápase s Kolínem Eliška Jonáková a Jiří Ježek? Koho by si přáli v semifinále? ...

Co jsi čekal(a) od zápasu s Kolínem?

Elis : Do zápasu jsem šla s tím, že budeme naplno bodovat, i když jsem věděla, že to bude  hodně těžký, protože s Kolínem je to vždycky až do poslední chvilky napínavý. Nakonec jsme to zvládli podle mých představ a dvakrát jsme vyhráli.

Jura : Velmi tvrdý boj o každý balón. Možná, že to bylo až moc "jednoduchý". Určitě jsem očekával, že Kolín na nás nastoupí s nějakou speciální sestavou a taktikou, jenže už i oni, kteří tímto vynikají jsou dost přečtení a je to víc než o týmovém pojetí o individualitách.

Překvapil tě něčím soupeř?

Elis : Ani ne, s Kolínem jsou většinou všechny utkání hodně hektický a plný vypjatých situací, takže mě nepřekvapil celý průběh obou utkání.

Jura : Překvapilo mne jak jednoduše se nechali vytočit a zbytečně si nasázet karty. Vždyť to také dělá velké hráče potažmo týmy, že dotáží hrát tvrdě, ale podle pravidel. Navíc s takovými zkušenostmi jaké mají, by měli zachovat chladnou hlavu a naopak čekat na podobné chyby od soupeře.

Co rozhodlo o brněnském vítězství?

Elis : Tak určo toho bylo víc. Jednak to, že nám to tam všem začlo konečně padat, což dokazují konečné výsledky, kdy jsme se v obou zápasech přehoupli přes 20 vstřelených košů. Doufám, že nám tato forma vydrží co nejdéle. A ve druhým zápase to určitě byli dva rychlý koše Štěpánky, kterými srovnala skóre, když jsme prohrávali o dva a pak se zápas otočil v náš prospěch. No a v neposlední řadě vyrovnaný výkon celého týmu, což si zaslouží pochvalu.

Jura : Větší klid v útoku a udržení nervů na uzdě v obraně. Samozřejmě střelecká potence a celkově velmi dobrá  organizace hry.

Jaký máš osobní pocit z tohoto zápasu?

Elis : Tak pocity jsou super, oba zápasy jsme vyhráli, takže spokojenost velká a navíc počet košů taky potěší. Diváci se určo nenudili.

Jura : Osobně si myslím, že jak jako hráč, tak i jako trenér, jsem dokázal udržet a podržet tým tak, aby jsme vyhráli a překonali výroky rozhodčích a výlevy kolínských hráčů. Mám z tohoto kola velmi dobrý pocit.

Jakého soupeře by sis přál(a) pro semifinále? A proč?

Elis : Asi Kolín jako minulý rok. Hraju s nima ráda a navíc to proti nim vždycky padá.

Jura : Asi bych si přál Kolín. Myslím, že je to tým, který je sice velmi dobrý, ale Brno má největší šanci ho porazit. Domnívám se, že na něj dovedeme hrát.

Tip na konečné umístění v letošní sezóně ČKE?

Elis : Minimálně zopakovat umístění z minulé sezóny, ale věřím a zároveń doufám, aby to byla příčka nejvyšší. A kdyby to nevyšlo, o život nejde, zkusíme to zase za rok.

Jura : Projdeme do finále a uhrajeme mnohem lepší výsledek než loni a doufám, že s bonuse na závěr. Titul mistra České republiky v korfbale pro rok 2007/2008!!! :-D

Vydáno: 20.2. 2008 20:30