Report z prvního zápasu B týmu

Na první zápas této sezóny se B tým vydal do Kolína, kde ho čekal domácí tým Kolína a dál tým Prostějova.

Kolín vs. Brno

Už při rozcvičování bylo jasné, že máme před sebou silnějšího soupeře, kde téměř všichni hráči zároveň nastupují i v extraligových zápasech. Přesto se první polovina zápasu vyvíjela poměrně vyrovnaně a i když soupeř se dostal do vedení už od začátku, brněnský tým dokázal dávat koše a zůstával tak na dosah kolínskému skóre. V poločase tak brněnský tým prohrával pouze 10:7, což vzhledem ke kvalitám soupeře nebylo vůbec špatné. Do druhého poločasu vystřídal soupeřův tým dva hráče, zvýšil úspěšnost své střelby a ještě přitvrdil v obraně. Počet vstřelených košů ve prospěch Kolína narůstal, zatímco Brno si tradičně vybralo svou střeleckou pauzu, kdy snad 15 minut nebylo schopné skórovat.  Dva závěrečné rychlé koše brněnského týmu pouze snížily skóre na závěrečných 20:12 a Kolín si tak mohl připsat své první 3 body.  Zápis

Brno vs. Prostějov

Do dalšího zápasu mělo Brno nastoupit proti týmu Prostějova. Dopředu nebylo jasné jak se zápas bude vyvíjet, ale vzhledem k přítomnosti dvou extraligových hráčů v řadách prostějovského týmu a celkové výškové převaze našich soupeřů, jsme si moc šancí nedávali. Oproti předpokladům jsme však hráli lépe a do poločasu narostlo naše konto vstřelených košů na 7, zatímco soupeř skóroval pouze 3krát. V druhé polovině zápasu výkonost našeho týmu klesla, díky narůstajícím chybám v obraně, špatněji kombinovaným útokům a únavě. Prostějov naopak přidal a postupně začal rozdíl v koších smazávat. Naštěstí přišel závěrečný hvizd a Brno získalo první 3 body vítězstvím nad týmem Prostějova 12:11.   Zápis

Celkově hodnotím naši hru v prvním kole docela pozitivně. I přes to, že jsme poprvé hráli na shot-clock, což nám hlavně v zápase s Kolínem dělalo problémy, jsme dokázali držet krok alespoň jeden poločas i s jasně silnějším soupeřem. Tři body s Prostějovem jsou pak milé (a zasloužené) překvapení a doufám, že v podobném ne-li lepším duchu se ponese i zbytek sezóny.

Autor článku : Petr Horák

Autor: Admin
Vydáno: 13.10. 2011 21:40