Přidat k oblíbeným | Nastavit jako domovskou stránku | přihlášení | registrace | seznam uživatelů
Sezóna 2017/2018

A tým - 1.místo

EuropaShield - 3.místo

B tým - 5.místo

Dorostenci - 1.místo

Starší žáci - 1.místo

Mladší žáci - 3.místo

Minižáci - 1.místo

 

Český pohár žáků

Starší žáci - 4.místo

Mladší žáci - 2. a 3.místo

Minižáci - 1. a 2.místo

Korfbalový kemp
Facebook
Kategorie: články

Rozhodnuto. Extraligové finále si potřetí v řadě zahrají Brno s Českými Budějovicemi

Finálové složení nejvyšší korfbalové soutěže bude třetí rok po sobě stejné. O titul si to na konci dubna rozdají už dlouho jasní finalisté z Brna a České Budějovice. O finálové účasti Jihočechů rozhodly sobotní výsledky závěrečného dvanáctého extraligového kola. České Budějovice totiž porazily Prostějov a Brňané si podle očekávání poradili se Znojmem.

  

Splnili povinnost a na dálku sledovali, jak zahraje jejich sok. Českobudějovičtí korfbalisté doma přehráli 25:17 Prostějov a pak čekali, jak si povede Znojmo v Brně. Podle očekávání prohrálo a Jihočeši tak slavili finálový postup. „S Prostějovem jsme už letos dvakrát padli, tak jsme byli v pozoru. Naštěstí nám hrálo vše do karet. Nastoupili jsme doma a v plné síle proti oslabenému soupeři. Hanáci postrádali několik opor. Mohli jsme si to pokazit jen sami. Soupeř však nic předem nevzdal a nedal nám nic zadarmo. Brzy jsme si však vypracovali náskok a ten pak udržovali," popsal českobudějovický kouč Ivo Kracík.

    

29. dubna jeho svěřenci v domácí hale vyzvou v bitvě o titul velkého rivala. „Děkujeme Brnu, že porazilo Znojmo. Mají hodně hráčů a trenér to mohl poskládat trochu jinak, ale to se nestalo. Soupeři k nám do velké haly moc rádi nejezdí a to určitě bude naše finálová výhoda," vyhlížel Kracík.

    

Duel byl zajímavý i z pohledu krále extraligových střelců. Před zápasem totiž na tom byl o jeden koš lépe českobudějovický Petr Pešák, jenže prostějovský čahoun Alexandr Vyroubal dal v sobotu sedm košů, zatímco Pešák „jen" čtyři. Celkovým vítězem se tak s 52 trefami stal Vyroubal a pro v tabulce poslední Prostějov získal alespoň nějaký primát.

    

 

České Budějovice, KCC Sokol : Prostějov, SK RG 25:17

Poločas: 11:9. Rozhodčí: Petr Báder, Pavel Minarčík. Nejlepší střelci: Krejčí Vlastimil 7, Klacková Martina 5, Bláha Jakub 4, Pešák Petr 4 - Vyroubal Alexandr 7, Šnajdr Petr 4, Tichý Jan 3.

    

 

V Brně nic nepodcenili a regionálního rivala ze Znojma hráči Korfbal klubu přehráli 26:22. Brňané tak prohráli v sezoně jen jednou a s přehledem opanovali tabulku. „Do zápasu trenér nasadil to nejlepší, co měl. Rozhodně jsme nechtěli prohrát a šli do zápasu s plným nasazením. Od začátku jsme vedli a hlídali si to. Už se těšíme na finále a velké haly v Budějovicích se nebojíme. Jihočechy u nich stabilně porážíme a věříme si i teď. Pro nás lepší finálový soupeř než Znojmo," podotkla brněnská opora Jiří Ziegler.

    

 

Brno, KK : Modří Sloni YMCA Znojmo 26:22

Poločas: 15:9. Rozhodčí: Lukáš Filip, Martin Uherka. Nejlepší střelci: Bušík Peter 6, Škrobová Petra 6, Faltýnková Lenka 3, Jonáková Eliška 3 - Podzemský Jiří 5, Žák Ivan 5, Ferkovičová Tereza 3.

    

 

Konečná tabulka po základní části extraligy:

1. Brno, KK                               12 11 0 1 262:183 22

2. České Budějovice, KCC Sokol     12 5 0 7 220:222 10

3. Modří Sloni YMCA Znojmo          12 5 0 7 194:219 10

4. Prostějov, SK RG                     12 3 0 9 187:239 6

 

Autor článku: Jan Pařík 

Autor: Admin
Vydáno: 3.4. 2017 07:50
Přečteno: 656x
Hodnocení: 2.1 (celkem 148 hlasů)
Známkovat:  1 | 2 | 3 | 4 | 5 (jako ve škole)

print Formát pro tiskPřidat komentář

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zadejte své uživatelské jméno a heslo

Uživatel  
Heslo

Registrace >
Zapomenuté heslo >

Komentáře


Zatím nebyly přidány žádné komentáře.