Kategorie: reprezentace

Rozhovor : Eliška Jonáková

Co Eliška prozradila před startem ME v Holandsku? Jak rozumí holandskému trenérovi? „... veškeré tréninky a pokyny ke hře jsou vedeny v angličtině a já a angličtina to nejde moc dohromady ..."

V reprezentaci už jsi zažila několik významných akcí. Jak bys zhodnotila přípravu před nadcházejícím ME?

Myslím si, že příprava na ME byla dobrá, začala začátkem února letošního roku účastí českého týmu na turnaji TOP 4 a pokračovala dvěma soustředěními na jihu Čech a poté následovali dvě soustředění společně s Maďarským národním týmem. Začátkem září v Maďarsku a začátkem října v Prostějově. Na obou soustředění jsme sehráli pokaždé  dva přátelské zápasy z Maďary. A naše příprava na nadcházející ME bude ukončena ve čtvrtek, kdy sehrajeme přátelské utkání s jedním holandským týmem.

Český národní tým poprvé vede zahraniční trenér. Jsou velké odlišnosti ve způsobu trénování, vedení týmu, apod.?

Určitě je to změna, především v dorozumívání, teda alespoň pro mě, protože veškeré tréninky a pokyny ke hře jsou vedeny v angličtině a já a angličtina to nejde moc dohromady. Ale musím říct, že všecko čemu nerozumíme je nám pečlivě překládáno. Ve způsobu trénování a taktice se to taky projevilo. Děláme trochu jiné věci a i styl hraní je trochu odlišný od předešlého.

V základní skupině narazíte na týmy Turecka, Walesu a Portugalska. Který z těchto týmů bude nejtěžším soupeřem pro český výběr?

Podle mě nejtěžším soupeřem ze základní skupiny bude tým Portugalska, s kterým se utkáme v neděli 23.10. Portugalci jsou hodně rychlí a nemají ani špatnou střelbu. Myslím se, že se s Portugalskem utkáme o první místo v základní skupině. S týmy Walesu a Turecka jsem se nikdy nesetkala, takže nedokážu vůbec říct jaký je jejich styl hry.

V přípravě obsolvoval český tým několik utkání s reprezentací Maďarska. Jak dopadly a jak bys je zhodnotila?

Na každém soustředění s Maďary jsme sehráli dva zápasy. První soustředění bylo v Maďarsku, kde jsme hráli vždy 3x30min, abychom si pořádně zahráli a sehráli. V prvním zápase, šla u většiny hráčů vidět dvouměsíční letní pauza, v útoku se kazilo hodně nahrávek, proměňování šancí taky nebylo nejlepší. Ke konci zápasu se vše zlepšilo. V obraně jsme trápili maďarské hráče těsnou obranou. V druhém zápase, jsme se ponaučili z chyb prvního dne a nedávali jsme soupeři moc šancí. Obrana byla koncentrovaná, dařilo se i skórovat.
Na druhém společném soustředění s Maďary jsme opět sehráli dva zápasy tentokrát v obvyklém hracím čase 2x30min. V obou zápasech jsme opět vyhráli k čemu nám určitě dopomohla i skvělá divácká atmosféra. Snažili jsme se plnit všechny pokyny trenéra, i když ne vždy se to dařilo.

Ukázaly tyto zápasy jakou může mít tým sílu? Ambice?

Určitě máme silný tým všech 16 hráčů se během přípravy poctivě připravovalo a jak to dopadne, to uvidíme především v druhé části ME, která se přesouvá do Rotterdamu.

Cíle reprezentace a tvůj tip na konečné umístění?

Tak určitě se vrátit s medailí. Horší umístění by byl neúspěch.  A stejně tak to vidím i já...

Vydáno: 21.10. 2010 07:00