Kategorie: reprezentace

Rozhovor : Marie Coufalová

„Můj osobní tip je umístění na 2. nebo 3. místě." Má český tým takovou sílu?

Jak bys zhodnotila přípravu před nadcházejícím ME?

Myslím, že příprava byla obdobná všem předchozím. Vyzdvihla bych jen přátelská utkání proti Maďarsku. Hlavně zápas v Prostějově, který díky skvělým pořadatelům a divákům navodil atmosféru blížícího se mistroství.

V základní skupině narazíte na týmy Turecka, Walesu a Portugalska. Který z těchto týmů bude nejtěžším soupeřem pro český výběr?

Týmy Turecka a Walesu vůbec neznám, takže nemohu soudit. A Portugalsko... Při vzpomínkách na MS v Brně se mi vybavuje neuvěřitelná rychlost portugalců, kterou přehrává chytrost a talent českých hráčů! Takže si myslím, že tento zápas přinese moc pěkný korfbal, ale nebude pro český tým vůbec jednoduchý!

V přípravě obsolvoval český tým několik utkání s reprezentací Maďarska. Jak bys je zhodnotila? Ukázaly tyto zápasy jakou může mít tým sílu? Ambice?

Přípravná utkání proti Maďarsku byla kvalitní. Vždy je lepší hrát proti méně známému soupeři než jen tak na tréninku proti sobě. Jestli ukázaly sílu a ambice? Těžko říct. Maďarsko je specifický soupeř, když se necháte strhnout jejich hrou tak ani nevíte jak a prohráváte, takže asi ano.

Jaké jsou cíle reprezentace a tvůj tip na konečné umístění?

Cíle jsou jednpoznačné - medaile. Páté a horší místo bude neúspěch a i velká škoda, protože tým má na víc! A zahrát si finále rozhodně není nedosažitelný cíl... Můj osobní tip je umístění na 2. nebo 3. místě.

Vydáno: 21.10. 2010 14:00