Přidat k oblíbeným | Nastavit jako domovskou stránku | přihlášení | registrace | seznam uživatelů
Sezóna 2017/2018

A tým - 1.místo

EuropaShield - 3.místo

B tým - 5.místo

Dorostenci - 1.místo

Starší žáci - 1.místo

Mladší žáci - 3.místo

Minižáci - 1.místo

 

Český pohár žáků

Starší žáci - 4.místo

Mladší žáci - 2. a 3.místo

Minižáci - 1. a 2.místo

Korfbalový kemp
Facebook
Kategorie: reprezentace

Rozhovor před ME s ... Eliška Jonáková

Již zítra startuje ME a český výběr se utká s Portugalskem. Proto si představíme posledního brněnského reprezentanta/tku - naši kapitánku Elišku Jonákovou. "Portugalci budou ke všemu podporováni domácím publikem., takže tento zápas z mého pohledu bude tím nejtěžším v základní skupině." Nechme se tedy překvapit!

   

1. Eliško, pro Tebe je to už několikátá reprezentační akce, jsi zkušenou hráčkou, máš za sebou několik úspěchů i neúspěchů v reprezentačním týmu. Jaká jsou Tvoje očekávání? A jaké si myslíš, že má Česká Republika šance na medaili?

    
Drahá reportérko Marie, vzhledem k tomu, že letos došlo ke změně hracího systému tzn., že existují silnější a slabší skupiny, bude postup k horním příčkám velice složitý. Česká Republika narazí v základní skupině postupně na Portugalce, Belgičany a Katalánce, žádný z těchto soupeřů nebude lehký. K postupu dále, je nutné porazit domácí Portugalce a Španělé, se kterými jsme v posledních letech i párkrát prohráli. Nebude to lehký úkol, ale některé zápasy, které jsme absolvovali během přípravy, ukázaly, že by jsme si o medaile zasloužili hrát.

     

2. Jaká byla příprava českého týmu před touto akcí? Myslíš, že byla dostatečná?  Lišila se nějak od těch předchozích? A připravovala jsi se i individuálně?

 

Příprava na nadcházející ME začala už minulý rok na podzim, byla náročná vzhledem k množství jednotlivých soustředění. Já osobně si myslím, že to nebylo špatný. Bylo zde zahrnuto vše, od fyzické zdatnosti, až po přátelské zápasy. Moje individuální příprava začala zároveň s koncem loňské sezóny, kdy jsem se každý den snažila vykonávat nějakou fyzickou aktivitu.

  
3. Z důvodu změny herního systému ME, mají Češi těžkou základní skupinu, čekají je Portugalci, Katalánci a Belgičani.  Který zápas v základní skupině bude podle Tebe ten nějtěžší, a který ten nejdůležitější?

 

Žádný zápas nebude jednoduchý. Všechny budou náročné od začátku až do konce. Nejdůležitější zápasy budou pro nás s Portugalskem a Katalánském, ve kterých potřebujeme získat body. Jsou to podobní soupeři, kteří jsou rychlí a neúnavní. Portugalci budou ke všemu podporováni domácím publikem., takže tento zápas z mého pohledu bude tím nejtěžším v základní skupině.


4. Všechny svoje spoluhráče v reprezentaci velice dobře znáš, jsou to všichni zkušení hráči. Dokázala bys říct, v čem je síla českého týmu? A má náš tým i nějaké slabiny?

 

Podle mě je jednou z výhod návrat Romana a příchod Tomáše do reprezentace, kteří svojí výšku dokáží prodat pod košem. Také vyrovnanost celého týmu, kdy jakýkoliv hráč z lavičky plně zastoupí hráče na hřišti, je určitě dalším kladem. O žádných vyložených slabinách nevím, ty postupem času odhalí až soupeř :-).

  
5. Jaká je nálada v českém týmu? Převládají ambice nad nervozitou? Připouští si český tým, že z důvodu těžké základní skupiny je hranice mezi úspěchem a neúspěchem velice malá?

 

Z důvodu onemocnění jsem se nezúčastnila posledního přípravného soustředění, takže neznám aktuální náladu v týmu, ale většinou před takovými turnaji převládá v týmu pozitivní atmosféra. Všichni jsme si vědomi, že postupová kritéria jsou krutá, ale pro všechny týmy stejná. Jsem si jistá, že uděláme všechno proto, abychom se probojovali turnajem co nejdále.

   
Učásti na reprezentačních akcích: rok, akce, umístění

   

2007     IKF World Korfball Championship (Czech Republic)       3. místo

2010     IKF European Korfball Championship (Netherlands)       3. místo

2011     IKF World Korfball Championship (China)                      8. místo

2013     World Games (Columbia)                                             7. místo

   

Již zítra se vám představí Lukáš Pazourek! Možná nejpřekvapivější jméno na ME.


   reportérka Marie

 

Autor: Marie
Vydáno: 24.10. 2014 18:00
Přečteno: 936x
Hodnocení: 2.5 (celkem 315 hlasů)
Známkovat:  1 | 2 | 3 | 4 | 5 (jako ve škole)

print Formát pro tisk

Související články

Rozhovor před ME s ... Petra Škrobová
Rozhovor před ME s ... Peter Bušík
Rozhovor před ME s ... Roman Věžník
Rozhovor před ME s ... Zuzana Bušíková
Rozhovor před ME s ... Eva Fridrichová
Rozhovor před ME s ... Eliška Jonáková
Rozhovor před ME s ... Lukáš Pazourek
Rozhovor před ME s ... Petra Škrobová
Rozhovor před ME s ... Lukáš Pazourek
Rozhovor před ME s ... Eva Fridrichová
Rozhovor před ME s ... Zuzana Bušíková
Rozhovor před ME s ... Eliška JonákováPřidat komentář

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zadejte své uživatelské jméno a heslo

Uživatel  
Heslo

Registrace >
Zapomenuté heslo >

Komentáře


Zatím nebyly přidány žádné komentáře.