Kategorie: reprezentace

Rozhovor před ME s ... Eva Fridrichová

"Já pevně věřím, že budeme mít možnost bojovat o bronz." Takové odhodlání žene na ME Evu Fridrichovou. Podaří se českému týmu opravdu  vybojovat nějakou medaili?

1. Evi, Tebe po delší pauze opět nominovali do Českého reprezentačního výběru. Jsi za tuto šanci ráda? Jaká jsou Tvoje očekávání?

Upřímně, už jsem v tuto možnost ani trochu nedoufala. Jsem za šanci moc ráda. Zároveň mě ale naplňuje velkou nervozitou, jestli ještě vůbec budu schopna splnit veškerá očekávání. Samozřejmě pro to ale udělám maximum.

2. Jak bys hodnotila přípravu českého týmu před touto akcí? Lišila se nějak od těch, které jsi absolvovala v předchozích letech? A připravovala jsi se i individuálně?

Příprava byla poměrně intenzivní a postavená trošku jinak než v minulosti. Začalo se hodně s předstihem a na začátku byla dána šance opravdu velmi širokému spektru hráčů, které se začalo postupně zužovat. Velká část soustředění byla zaměřena na fyzickou přípravu, které jsem se snažila v rámci svých možností věnovat i individuálně. I když přiznávám, že původní ambiciózní plány jsem musela z různých důvodů trošku redukovat. Také náplň tréninků byla jiná než dřív. Styl hry ve světě se mění a tak i český tým se na to snaží reagovat.

3. Myslíš si, že mají Češi šanci získat na nadcházejícím ME medaili?  Jaký je Tvůj tip na výsledek? Které umístění bude úspěchem, a který naopak propadákem?

Šanci rozhodně mají, ale nebude to vůbec jednoduché. Nemáme snadnou skupinu a průběh turnaje se může vyvinout opravdu všelijak. Já pevně věřím, že budeme mít možnost bojovat o bronz. Povinné minimum, které ale určitě musíme splnit, je umístění do 9. příčky, abychom se alespoň kvalifikovali na mistrovství světa. Všechna ostatní místa by byla propadákem.

4. Myslíš si, že první zápas našeho týmu na ME, který sehraje s domácími Portugalci, bude nejdůležitějším a nejtěžším zápasem celého turnaje?

To rozhodně:-) První zápasy jsou vždycky velmi důležité, protože nastaví celkové herní sebevědomí hráčů a zajistí klid nebo nervozitu do dalších zápasů. V případě tohoto turnaje to ale platí dvojnásob. Čekají nás Portugalci, kteří nás v minulosti často nepříjemně potrápili. Navíc na domácí půdě, kde se budou chtít předvést a kde budou mít silnou podporu publika. Takže držte palce, ať to dobře dopadne!

5. Všechny svoje spoluhráče v reprezentaci velice dobře znáš, jsou to všichni zkušení hráči. Dokázala bys říct, v čem je síla českého týmu? A má náš tým i nějaké slabiny?

Přesně tak - všichni jsou to zkušení hráči, v čemž by měla být hlavní síla týmu. Jednotliví hráči mají určitě velké individuální kvality. Teď je jenom důležité, aby všechny tyto individuality byly schopny hrát jako tým:-))

Zítra se vám představí brněnská kapitánka Eliška Jonáková.

reportérka Marie

Autor: Marie