Kategorie: reprezentace

Rozhovor před ME s ... Zuzana Bušíková

Dnes si představíme dalšího slovenského reprezentanta - reprezentantku Zuzku Bušíkovou. Nahlédneme s ní pod pokličku slovenského národního týmu! Jaké umístění svého týmu by si přála?...

1. Zuzko, nejsi ve slovenském reprezentačním výběru poprvé. Mohla bys brněnským fanouškům přiblížit, kterých mezinárodních akcí jsi se už zúčastnila?

Moje začiatky sú späté s juniorskou reprezentáciou - so súťažami U16, U19 v Holandsku a U21 v Maďarsku. Umiestnenia na týchto turnajoch síce neboli vysoké, ale priniesli veľa skúseností a medzinárodných kamarátstiev. Do seniorskej repre som sa pripojila v roku 2010 na ME v Holandsku. Bol to môj zatiaľ najväčší turnaj a vidieť finále v plnej hale Ahoy s asi 10 000 fanúšikmi bol naozaj veľký zážitok. Potom sa ešte zúčastnila súťaže European Bowl (kvalifikácia na ME v Portugalsku) u nás v Prievidzi.

2. V letošní sezóně jsi stejně jako Tvůj bratr hráčkou KK Brno. Líbí se Ti v Brně? Je pro Tebe nějaký rozdíl trénovat v Brně než v Prievidzi?

Korfbal v Brne je na vysokej úrovni a keď už niekto pozná korfbal, tak ním žije :). Páči sa mi tu práca s deťmi, ktorú reprezentujú rôzne vekové kategórie, a s tým spojená snaha zachovať korfbal aj v budúcnosti. Čo sa týka tréningov, tak rozdiel by som videla v intenzite a rýchlosti, v Brne sa ide do tréningov vždy naplno. Nechcela by som tvrdiť, že v Prievidzi sa na tréningoch nemaká. Skôr sa dosť dáva pozor na to, aby sme sa nezranili, čo je pri menšom počte hráčov normálne. V Brne sa navyše dosť veľa hráva, pričom v Prievidzi viac trénujeme rôzne akcie alebo streľbu. ***

3. O Tobě je známo, že pocházíš z korfbalové rodiny. Nevadí Ti na hřišti hrát se svým bratrem Peterem? A prozradíš nám, zda je velká šance, jestli budete na nadcházejícím ME v Portugalsku s bratrem ve stejné herní čtveřici?

S Peťom mi trénovať ani hrať nevadí, i keď zvykne dosť kričať :D. No nestáva sa často, že hráme spolu v jednej štvorici, takže ani na ME v Portugalsku tomu nedávam veľké šance. Asi by sme sa ako súrodenci mohli ľahko pohádať...Spolu sme zvykli hrať len na turnaji U21 v Maďarsku a potom na domácich zápasoch.

4. Letos bude na ME jiný herní systém. IKF se rozhodla rozlosovat týmy do dvou lepších a dvou horších herních skupin. Myslíš si, že díky tomu může mít Slovenský tým lepší šanci na umístění?

Vďaka takémuto systému máme dosť väčšie šance na lepšie umiestnenie. Je zaujímavé, že výhrou skupiny by sme mali aj bez akejkoľvek ďalšej výhry istú prvú osmičku. Naviac máme vďaka týmto skupinám aj možnosť odohrať viac vyrovnaných zápasov.

5. Jakého umístění by chtěl slovenský tým dosáhnout? Co pro Vás bude úspěchem?

Dosiahnuť by sme chceli prvú desiatku, čo by nás priamo kvalifikovalo na Majstrovstvá sveta. Myslím si, že už len toto umiestnenie by bolo pre nás úspechom. No na druhej strane vďaka spomínanému systému by bola možná aj prvá osmička, čo by bolo veľkým prekvapením. Každopádne sa budeme snažiť a ďalším úspechom bude, ak sa nikto nezraní :).

Účásti na reprezentačních akcích: rok, akce, umístění

2008 U16 World Cup, Holandsko, 10.miesto

2009 U16 World Cup, Holandsko, 9.miesto

2010 ME Holandsko, 13.miesto

2011 U19 World Cup, Holandsko, 10.miesto

2011 ME U21 Maďarsko, 11.miesto

2012 Medzinárodný turnaj U23, Belgicko

2013 European Bowl, Slovensko, 1.miesto

2014 ME Portugalsko

Zítra se více dozvíte o Romanu Věžníkovi.

reportérka Marie

Autor: Marie