Přidat k oblíbeným | Nastavit jako domovskou stránku | přihlášení | registrace | seznam uživatelů
Sezóna 2017/2018

A tým - 1.místo

EuropaShield - 3.místo

B tým - 5.místo

Dorostenci - 1.místo

Starší žáci - 1.místo

Mladší žáci - 3.místo

Minižáci - 1.místo

 

Český pohár žáků

Starší žáci - 4.místo

Mladší žáci - 2. a 3.místo

Minižáci - 1. a 2.místo

Korfbalový kemp
Facebook
Kategorie: články

S Prostějovem opět jen 3 body

 

V neděli 22.11. nás čekal na domácím hřišti nepříjemný soupeř z Prostějova. I když nám stále chybí několik hráčů ze základního kádru, doufali jsme, že se nám konečně podaří prolomit smůlu a udržet doma všech 6 bodů.


Do prvního zápasu jsme šli v sestavě Kuba, Ivan, Eliška, Eva; Honza, Ondra, Maruška a Mirka. Od začátku jsme na soupeře zatlačili a i když jsme nezakončovali příliš přesně, měli jsme dlouhé pohledné útoky, v nichž jsme čekali na chybu soupeře. A ty opravdu přicházely a nám se je dařilo trestat. Soupeř naopak v útoku neměl ani potřebné štěstí ani klid, takže náš náskok pomalu narůstal. Zejména díky střelám za košem z malé vzdálenosti jsme odskočili na rozdíl až 8 košů, v poločase to nakonec bylo 12:5. Jenže kdo nás zná, ví, že to ještě nemusí nic znamenat. Letos už jsme ztratili 4 zápasy, kdy jsme vedli podobným rozdílem.

 

No a podobný výpadek se začal rodit znovu na začátku druhé půle. Opět jsme chybovali v obraně, v útoku jsme si nedokázali připravit šanci a několikrát ztratili míč nezakončením v limitu. Soupeř po deseti minutách stáhl na rozdíl 4 košů a s námi to začalo vypadat zle. Naštěstí se jako správná kapitánka chopila hozené rukavice Eliška a rychlým košem nám dala zase pětibodový náskok. Díky tomuto koši jsme se opět uklidnili a začali zase hrát svou hru. Zbývající patnáctiminutovka byla už víceméně vyrovnaná, my jsme kontrolovali hru, jen škoda několika hloupých chyb v obraně. Náš náskok se pohyboval neustále na úrovni 5-8 bodů a nakonec jsme zvítězili 22:16.

Střelci: Eliška 6, Ivan a Maruška 4, Ondra 3, Kuba 2, Honza, Mirka, Eva 1.


Do druhého zápasu trenéři zamíchali sestavami, do útoku nastoupili Ivan, Kuba, Eliška a Mirka; v obraně Ondra, Zbyňa, Eva a Maruška. Tento tah se neukázal jako šťastný, obě čtverky se dlouho na hřišti hledaly, obrana se dopouštěla mnoha chyb a soupeř nás jednoduše válcoval. Přestalo se dařit i v útoku, opět nás trápila neuvěřitelně špatná střelba a navíc jsme nepřesné střely nedokázali ani doskočit. Po patnácti minutách byl náskok soupeře už šestibodový. Nakonec jsme začali bránit pozorněji a zlepšili i útočnou fázi, přesto měl Prostějov v poločase komfortní náskok 5 bodů - 7:12.

Do druhé půle jsme šli s tím, že musíme výrazně zlepšit všechny herní činnosti a zápas můžeme ještě otočit. Na tomto úkolu jsme začali důsledně pracovat, ale ne vše se dařilo. Především jsme totiž nedokázali zlepšit úspěšnost střelby a to i bezprostřední vzdálenosti. K výbornému výkonu korunovanému 3 koši se vyburcovala Mirka. Naopak vůbec se nedařilo Elišce, která ani jednou neskórovala, ale přesto výborně pracovala pro tým a zaměstnávala své soupeřky. Deset minut před koncem jsme dokázali stáhnout na dvoubodový rozdíl a Prostějov znejistěl. Po pěti minutách už byl rozdíl jediného bodu, jenže soupeř kontroval rychlou střelou a opět vedl o 2. Ještě dvakrát jsme snížili, ale vyrovnat jsme už nedokázali, i když pár vteřin před koncem nám poskakoval míč po obroučce. Především kvůli špatné střelbě jsme prohráli 16:17. Naše jednobodové prokletí tak pokračuje, v letošním ročníku jsme z deseti zápasů prohráli 6, z toho 5 jsme prohráli o jeden jediný bod.

 

Střelci: Ondra a Mirka 3, Maruška, Kuba, Ivan a Honza 2, Zbyňa a Eva 2, Eliška 0.

 

Autor: Ondra
Vydáno: 22.11. 2009 19:04
Přečteno: 1079x
Hodnocení: 2.8 (celkem 371 hlasů)
Známkovat:  1 | 2 | 3 | 4 | 5 (jako ve škole)

print Formát pro tiskPřidat komentář

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zadejte své uživatelské jméno a heslo

Uživatel  
Heslo

Registrace >
Zapomenuté heslo >

Komentáře


Zatím nebyly přidány žádné komentáře.