S Prostějovem zůstaly všechny body doma

Ve 3. kole ČKE se Brno poprvé v letošním ročníku představilo před domácím publikem. V hale na VUT přivítal domácí celek sousedy z tabulky i z regionu - SK RG Prostějov. Střetnutí bylo přímým soubojem o druhou příčku v tabulce.

1. utkání
KK Brno x SK RG Prostějov 23:14 (14:6)

Do utkání vstoupilo Brno konečně v kompletní sestavě a začalo zostra. Prakticky hned z prvních útoků skórovalo a ujalo se vedení 4:0. A náskok i v dalších minutách utěšeně narůstal. Hosté nechávali brněnské útočníky často střílet bez důraznější obrany a Brnu koše padaly jeden za druhým. Celý první poločas Brno dominovalo rychlými útoky využívaícími celou plochu hřiště a velmi dobrou střelbu z krátké i dlouhé vzdálenosti hned několika hráčů. Bez větších komplikací tak domácí celek odskočil až na osmibodový rozdíl, který si víceméně udržel až do poločasu - 14:6.

Ve druhé půli útočná snaha domácích trochu ustoupila, výrazně se snížila úspěšnost střelby a začaly se objevovat čím dál větší nepřesnosti v souhře. Nicméně soupeř si nevedl o moc lépe a ani přes mírný útlum Brna se mu nedařilo snížit rozdíl ve skóre. Když se navíc Prostějovu zranila jedna z opor, Ondřej Bednář, bylo o osudu utkání víceméně rozhodnuto. Oba celky tak daly prostor na hřišti i náhradníkům. Na obou stranách ještě bylo k vidění několik neproměněných i proměněných šancí a zápas nakonec v klidu doběhl do závěrečného klaksonu, kdy na ukazateli svítil stav skóre 23:14 ve prospěch domácích.

Sestava a střelci KK BRNO: Cholava - 2, Vávra - 5, Jonáková E. - 4, Kejdušová - 1; Fridrich - 3 (50. Máša - 0, Bušík - 0 (40. Šedý - 2), Coufalová - 3, Škrobová 3.

2. utkání
KK Brno x SK RG Prostějov 20:15 (12:7)
Druhé utkání nemělo zdaleka tak hladký průběh, jako úvodní střet. Prostějov nastoupil s velmi důraznou obranou, která začala brněnským útočníkům působit problémy. Množily se nepřesné střely i útoky, které končily klaksonem shot-clocku. Brno přesto využívalo malá zaváhání těsné obrany a svému soupeři odskočilo na rozdíl 2 bodů. Nervozita na hřišti se stupňovala a bylo vidět celou řadu emočně vypjatých momentů, kdy se blýskalo jak mezi hráči samotnými, tak mezi hráči a rozhodčími. Zejména hostující tým nebyl spokojen s výroky sudích a dával to hlasitě najevo. Důležitý moment pro utkání byl za stavu 7:6 pro Brno, kdy rozhodčí neposoudil střet v prostějovském útoku jako penaltový přestupek obránce a brněnští ihned z protiútoku odskočili na rozdíl 2 košů. Od té doby se domácí trochu herně uklidnili a do poločasu rozdíl ještě navýšili na 12:7.

Druhá půle už byla spíš bojem než pěknou korfbalovou podívanou. Brněnským se vůbec nedařila střelba a důrazně hrající obrana je do žádých velkých šancí nepouštěla. Na druhé straně útoky hostů postrádaly přesnost a velmi často jejich náhry končily v rukách brněnských obránců. Na obou týmech byla patrná zvýšená únava, která pramenila ve špatné zakončení a nepřesnosti v souhře. Oba týmy sváděly poměrně tvrdé souboje pod košem i kolem něj. Prostějov se možná ke své škodě příliš soustředil komentování výroků rozhodčích, než na hru samotnou, což nakonec vyústilo i ve žlutou kartu pro jednoho z hostujících hráčů. 10 minut před koncem rozkouskovaného a rozhádaného poločasu ale Brno navýšilo na rozdíl 6 košů a bylo prakticky rozhodnuto. I když Prostějov skóre do konce utkání ještě mírně korigoval, nestačilo to na víc než prohru o 5 bodů. Brno zvítězilo v divácky nepříliš pohledném utkání 20:15.

Zajímavostí bylo, že z brněnských řad se narozdíl od prvního utkání střelecky aspoň trochu dařilo jen 4 hráčům, kteří si všech 20 košů mezi sebe spravedlivě rozdělili, zatímco ostatní spoluhráči tentokrát vyšli na prázdno.

Sestava a střelci KK BRNO
: Cholava - 0, Vávra - 6 (v zápise 5 :-), Jonáková E. - 4 (v zápise 5 :-), Kejdušová - 0; Fridrich - 5, Šedý - 0 (45. Bušík - 0), Coufalová - 0, Škrobová 5.

Velkou nepříjemností celého duelu bylo, že se k utkání opět nedostavil ani jeden z původně nominovaných rozhodčích. Utkání vedl dodatečně nominovaný rozhodčí Ševčík, kterému musel na čáře pomáhat brněnský rozhodčí Báder, což mnohdy vedlo k rozhořčení hostujícího celku. Přesto je třeba oběma rozhodčím poděkovat, že se chopili vedení obtížného utkání. Nebylo jim rozhodně co závidět.

Autor: Ondra
Vydáno: 21.11. 2010 19:05