Přidat k oblíbeným | Nastavit jako domovskou stránku | přihlášení | registrace | seznam uživatelů
Sezóna 2017/2018

A tým - 1.místo

EuropaShield - 3.místo

B tým - 5.místo

Dorostenci - 1.místo

Starší žáci - 1.místo

Mladší žáci - 3.místo

Minižáci - 1.místo

 

Český pohár žáků

Starší žáci - 4.místo

Mladší žáci - 2. a 3.místo

Minižáci - 1. a 2.místo

Korfbalový kemp
Facebook
Kategorie: články

Sedm statečných z Béčka body nezískalo

Protože úvodní kolo 1. ČKL jsme po dohodě přeložili na společný dvojzápas do Prahy, byl výjezd do Kolína na 2. kolo prvním křtem letošního týmu B. Ačkoliv se před sezónou zdálo, že budeme mít letos hned 3 družstva dospělých, nakonec jsme nebyli schopni odjet na první kolo ani v kompletní sestavě.

 

Na poslední chvíli se omluvily dvě holky-dorostenky, další hráčka se omlouvala dlouho dopředu a vzhledem k dalším mnoha zraněným a jiným (mateřským) přestávkám jsme nakonec odjeli jen se třemi holkami, a to tou třetí byla Lucka Coufalová, která se po mnoha letech a dvou trénincích vrátila do naší sestavy. No a i když kluků v Béčku je 12, ani těch nakonec nebylo víc než 6. Takže jsme věděli, že nás čeká stejně jako vloni úvodní kolo v sedmi lidech na hřišti.

 

Na druhou stranu brněnský B-tým posílily některé nové tváře. Kromě už zmíněné Lucky si premiéru odbyli Peter Bušík z Prievidzi a Tomáš Rompotl z Náchoda. 

 

Jako první nás čekal Kolín, v jehož řadách hrálo několik extraligových hráček, zkušený Milan Čejka a mladí dorostenci. Naše taktika byla jasná - zkušená trojice ve složení Michal, Tomáš a Mirka měla co nejdéle držet míč v útoku, nespěchat se zakončením a v obraně stahovat a doskakovat nepřesné střely soupeře. Druhá čtverka ve složení Bady, Peter, Aduš a Lucka měla pak v útoku stejný úkol - držet co nejdéle míč, aby ušetřila síly oslabené obrany. To se nám beze zbytku v první půli dařilo. Heroický výkon v obraně podávala Mirka, která své hráčce za celý zápas téměř nic nedovolila. Michal skvěle střílel z dálky, důraz před košem ukázal nováček Peťo a když se soupeř nemohl trefit ani z jasných šancí, byl stav v poločase dokonce v náš prospěch - 7:6. 

 

I přes drobné vedení jsme věděli, že soupeř bude v druhé půli ještě nebezpečnější. Aby si zahráli všichni, vystřídali jsme Lukáše za Badyho a Perňu za Tomáše.Poločasový předpoklad se bohužel začal rychle naplňovat - Kolín začal trefovat střely z 5-6m, navíc až příliš snadno kluci utíkali do donášek. Brzo si kolínští začali budovat slibný náskok a nám síly ubývaly. A i když jsme nakonec v druhé půli vstřelili stejný počet košů jako v prvním poločase, dostali jsme jich trojnásobně a prohráli jsme 14:24.

 

Koše: Peter 5, Bady 1, Tomáš 1, Michal 3, Aduš 2,Mirka 1, Lukáš 1, Lucka, Perňa 0

 

 

O chvíli později jsme už nastupovali proti ex-extraligovému Děčínu v sestavě Bady, Lukáš, Mirka; Perňa, Tomáš, Lucka a Aduš. Tentokrát naše řady ještě doplnila Věrka z Děčína, kterou nám po dohodě Děčín půjčil. Zápas jsme začali poměrně dobře a po 15 minutách byl stav 3:3, když se krásně trefovali zejména Tomáš a Michal. Jenže pak nám za stavu 5:3 zapomněli připsat u stolku koš, rozhodčí si toho nevšiml a po jednom zásahu na každé straně se kupodivu netočilo a stav byl 6:3. Tento zásah nám trochu vzal vítr z plachet a až do poločasu jsme neskórovali. Poločas jsme prohráli 3:7. 

Bohužel ani druhá půle nebyla podle našich představ, nedařila se nám kombinace, zejména holky si nevěděly rady s agresivní obranou svých protihráček, kazili jsme spoustu náher a nevytvářeli šance ke skórovaní. To soupeř zejéma díky velmi vyrovnané hře celé základní sestavy se neustále tlačil do zakončení, které často proměňoval. My jsme sice svůj výkon zelpšili, ale přesto jsme prohráli opět o deset košů 18:8.

 

Koše:  Perňa 2, Michal 2, Tomáš 2, Peter 1, Bady 1, Lucka, Mirka, Lukáš a Aduš 0.

 

I přes dvě vysoké prohry bych chtěl všem statečným poděkovat, protože předváděli místy velmi dobrou hru i přesto, že většina hráčů spolu nikdy nehrála. Pevně doufám, že příští turnaje odehrajeme nejen v plném počtu, ale v ještě silnější a sehranější sestavě. Zapracovat musíme zejména na nahrávkách a na obraně 1-1. Nové posily jsou rozhodně příslibem a myslím, že si letošní sezónu společně užijeme pohodu nejen na hřišti, ale i mimo něj. 

Autor: Ondra
Vydáno: 18.10. 2009 21:22
Přečteno: 1060x
Hodnocení: 2.8 (celkem 389 hlasů)
Známkovat:  1 | 2 | 3 | 4 | 5 (jako ve škole)

print Formát pro tiskPřidat komentář

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zadejte své uživatelské jméno a heslo

Uživatel  
Heslo

Registrace >
Zapomenuté heslo >

Komentáře


Zatím nebyly přidány žádné komentáře.