Přidat k oblíbeným | Nastavit jako domovskou stránku | přihlášení | registrace | seznam uživatelů
Sezóna 2017/2018

A tým - 1.místo

EuropaShield - 3.místo

B tým - 5.místo

Dorostenci - 1.místo

Starší žáci - 1.místo

Mladší žáci - 3.místo

Minižáci - 1.místo

 

Český pohár žáků

Starší žáci - 4.místo

Mladší žáci - 2. a 3.místo

Minižáci - 1. a 2.místo

Korfbalový kemp
Facebook
Kategorie: články

Semifinále ČKE - Budějovice vs. Brno

Protože se asi nikdo moc nemá k tomu, aby tento zápas tady na stránkách trochu přiblížil těm, co v Budějovicích nebyli, zkusím to nějak stručně aspoň já.

 

Do Budějovic jsme vyrazili časně ráno v aktuálně nejkompletnější možné sestavě, tedy bez Ivana a Elišky. Cesta nádherným ránem uběhla rychle a v 10h už jsme se začali rozcvičovat v neoblíbené budějovické hale LOKO. 

15 min. před zápasem jsme si řekli základní pokyny, jak bránit a na co si dávat pozor a s dobrou náladou a sebedůvěrou jsme nastoupili k zápasu. Naše sestava:

útok: Kuba, Honza, Petra, Štěpa

obrana: Ondra, Tom, Eva, Maruška

 

Do zápasu jsme vstoupili lépe, když Petra proměnila penaltu. Jenže vzápětí Vlasta Krejčí od postranní čáry srovnal. Pak už začala naprosto potupná půlhodina pro brněnský korfbal. Pokud jsme si před zápasem řekli, že nesmíme chybovat v obraně kolem koše, bleskově jsme na to zapomněli a naprosto bezhlavě jsme se natahovali po svých útočnících, prohrávali podkošové souboje a přebíhali předobrany asistence. Soupeř každou naši chybu naprosto neomylně trestal. Náš tristní výkon v obraně se nadále stupňoval. Za první poločas jsme dostali naprosto neuvěřitelných 17 košů, přičemž 14 (!!!) z nich bylo buď z podkošových situací nebo z donášek. Zpočátku se nám sice hloupé chyby v obraně dařilo korigovat aspoň koši ze střední a dlouhé vzdálenosti, jenže po několika neproměněných 100% šancí z 3-5m vzdálenosti (už si ani nevzpomínám, kdy se nám dařilo naposled takové šance proměňovat) soupeř začal odskakovat na výraznější rozdíl. V poločase už vedl 17:6 a už opravdu nebylo o co hrát. 

 

V poločase jsme si sice řekli, že zkusíme zabrat a co nejdřív stáhnout aspoň na rozdíl 5-6 košů, abychom s výsledkem mohli aspoň něco dělat, jenže jsme se uvedli jen další chybou v obraně a obdrženým košem. Krátce na to Zbyňa vystřídal Honzu, který byl právě v obraně nejvíce chybujícím hráčem a obraz hry se přece jen trochu změnil. Budějovice si byly jisty svým vedením, takže se snažily spíše kontrolovat dlouhé útoky a zbytečně neztrácet, ale přece jen naše větší pozornost v obraně nedovolila skórovat tak snadno, navíc se přidalo několik bráněných a dobrých doskoků. Jenže na straně Jihočechů se bohužel rozstřílel Kuba Bláha, který trefil ve druhé půli naprosto všechno, co zvedl, včetně divoce rozkývaného koše. Za celou druhou půli jsme nedokázali snížit náskok na méně než 9 bodů a i když jsem druhý poločas vyhráli o jeden koš, celkově jsme odešli poraženi vysoko 25:15.A dlužno říct, že naprosto po zásluze.

 

Takže máme za sebou další nepovedené semifinále v posledních letech. Nezbývá, než rychle zapomenout na výsledek i na předváděnou hru. Zaměřit se na to, co děláme špatně a zkusit s tím do Finálového dne ještě aspoň něco udělat. Čeká nás Kolín a nevím momentálně o ničem lepším, než si spravit náladu právě ziskem bronzových medailí.

Autor: Ondra
Vydáno: 6.4. 2009 23:25
Přečteno: 1122x
Hodnocení: 2.8 (celkem 399 hlasů)
Známkovat:  1 | 2 | 3 | 4 | 5 (jako ve škole)

print Formát pro tiskPřidat komentář

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zadejte své uživatelské jméno a heslo

Uživatel  
Heslo

Registrace >
Zapomenuté heslo >

Komentáře


Zatím nebyly přidány žádné komentáře.