Semifinále v Šenově body nepřineslo

Když se fotbalovému týmu nedaří, vymění trenéra. U brněnských mladších žáků se výměna trenéra udála z jiných důvodů - Kuba je dlouhodobě zraněný a nesmí cestovat, druhý trenér Marek náhle onemocněl. proto se na 1. semifinále do Šenova s týmem musel vydat narychlo náhradní trenér Ondra. Spolu s ním cestovalo na sever Moravy 9 hráčů a hráček a Mirek Dlapa s panem Lorenzem a jeho synem Filipem jako řidičský a fanouškovský doprovod.

Do Šenova jsme vyrazili třemi auty v počtu 9 hráčů a 4 dospělých průvodců, řidičů a fanoušků. Čekaly nás 3 utkání - s Novým Lískovcem, Kutnou Horou A a s Šenovem, tedy 5., 3. a 2. tým tabulky. V naší sestavě se tentokrát objevili: Sára, Adéla, Terka a Bětka, z kluků pak Dominik Č., Dominik D., Martin, Adam a Marek.

KK Nový Lískovec x KK Brno 5:1 (1:1)
Úvodní zápas s brněnským rivalem jsme začali velmi dobře. bojovali jsme, velmi dobře jsme bránili a v útoku nechyběl pohyb. nedařilo se nám ale moc dostat do zakončení, přesto jsme šli do vedení střelou Dominika Demingera, které ale soupeř záhy srovnal. Velmi dobrý výkon nám vydržel až do poločasu, který byl vyrovnaný 1:1.

Bohužel soupeř vstoupil do druhé půle velmi dobře a přesně věděl, kde je naše slabé místo - 2 donášky krátce po sobě znamenaly vedení 3:1. Nám se naopak v útoku nedařilo. Chyběl především správný pohyb a dobré nebyly ani nahrávky. Bez nich se bohužel do šancí dostat nedá. Prohra 1:5 tak byla spravedlivá.

SK AFK Respo Kutná Hora x KK Brno 6:4 (2:1)
Rozhodně nejpovedenější zápas celého dne. Vše začalo tím, že jsme trochu zamíchali se sestavou. Všichni hráči se snažili dostat do hry více pohybu a ono to kupodivu platilo. Soupeř byl sice vyšší a technicky vyspělejší, ale s trochou štěstí se nám s ním dařilo držet krok. Soupeř v podstatě stále vedl, ale na naší straně byla vidět snaha a bojovnost. I díky ní a 1 koši Adély Maděrové jsme po poločase prohrávali jen těsně 2:1.

Ve druhém poločase Kutná Hora opět utíkala do donášek, z nichž některé i proměňovala, ale my jsme nesklonili hlavy a pomocí velké bojovnosti (často trochu za hranicí pravidel) a 3 slepených košů jsme snížili ze stavu 5:1 až na 5:4. Bohužel soupeř nám ještě jeden koš přidal a zaslouženě vyhrál 6:4.

O brněnské koše se podělili: Adéla Maděrová, Sára Sahatciu, Marek Dlapa a Dominik Čarvaš.

KC ZŠ Šenov x KK Brno 8:2 (4:0)
V posledním zápase nás čekal silný a technicky vyspělý soupeř. Soupeř ale do hry pustil hráče z lavičky, takže proti nám nestál úplně nejsilnější tým. Bohužel z naší hry se úplně vytratil pohyb, proti větším protihráčům jsme si nedokázali nahrát a v podstatě se celou dobu jen bránili, protože v útoku jsme nepředvedli prakticky vůbec nic. Poločas 4:0 ve prospěch domácího celku jasně vypovídal, kdo je na hřišti pánem.

Ve druhé půli se nám nazdory únavě přece jen podařilo trochu rozpohybovat, trochu si nahrát a najednou se objevily i střelecké příležitosti. A tak, i když už bylo o vítězi rozhodnuto, přece jen jsme si připsali dva cenné zářezy, díky podkošové střele Adély a dalekonosné střele Marka. Prohra 8:2 byla vysoká, ale vypovídala o průběhu hry.

Semifinálový turnaj byl pro nás další dobrou zkušeností. Hráči si mimo jiné vyzkoušeli, jaké to je hrát pod jiným trenérským vedením. V průběhu hry se objevovaly světlé i ty méně povedené chvilky. Přesto celkový výkon nebyl špatný a rozhodně svou bojovností a snahou zaujali i ti nejmladší členové týmu. Hlavním problémem celého družstva je špatný pohyb - v nesprávný čas, na nesprávné místo, ale především tam pohyb často úplně chybí. Navíc si pořádně neumíme nahrát, takže když už někdo naběhne správně, často ho nahrávka mine, spadne mu pod nohy nebo ji chytí soupeř. V obraně pak musíme hodně zapracovat na bránění donášek. Nejde o to být od hráče daleko, ale o to, abychom s ním byli schopni couvat, když se rozběhne ke koši.

Chtěl bych také moc poděkovat panu Lorenzovi a panu učiteli Dlapovi za podporu nejen řidičskou, ale i fanouškovskou, resp. trenérskou.

Budu všem držet palce v dalších zápasech a hlavně v dalších letech, aby vám vydržela chuť a snaha hrát korfbal líp a líp.

Autor: Ondra
Vydáno: 25.3. 2014 21:46