Školní korfbal v Brně nabírá na obrátkách

Další týden školního korfbalu pokračoval v Brně ukázkami na 3 školách, kde korfbal fungoval již v minulých letech.

Korfbalová ukázka na ZŠ Otevřená v Brně-Žebětíně

V úterý 29. září se v Brně uskutečnila korfbalová ukázka na Základní škole Otevřená v městské části Žebětín. V průběhu jednoho dopoledne si korfbal vyzkoušeli děti z osmi tříd pouze prvního stupně, jelikož druhý stupeň tato škola neprovozuje. Ukázka se konala v nové školní tělocvičně, která byla v Žebětíně vybudována před pár lety. Proto jsou tady ideální podmínky pro korfbalový kroužek, který již několik let vede každé úterý vedoucí brněnský trenér mládeže Jakub Máša. Taktéž se zde v budoucnu odehrají všechna letošní kola brněnské skupiny minižáků a mladších žáků. Pro potřeby korfbalového kroužku dostala škola zcela nové nastavitelné koše, které bude využívat také ve výuce a na turnaje v rámci brněnské školní soutěže. Foto

Korfbal v Brně-Komíně na ZŠ Pastviny

Poslední zářijový den se konala ukázka korfbalu v Brně-Komíně. Na Základní škole Pastviny funguje korfbalový kroužek již několik posledních let, a proto ukázka proběhla na této škole poněkud netradičně. Náš sport předváděli žáci z pátého ročníku, kteří v předchozích sezónách odehráli již spoustu soutěžních zápasů. V první vyučovací hodině tak sehráli před zraky mladších žáků této školy modelový zápas. Na tuto předváděčku se přišlo postupně podívat až 12 tříd prvního stupně. Děti si taktéž mohli ve vedlejší tělocvičně vyzkoušet střelbu na koš. V dalších vyučovacích hodinách pokračoval korfbal přímo v hodinách tělocviku a místní žáci si tak mohli vyzkoušet i korfbalový zápas. Díky korfbalovému kroužku disponuje tahle škola kromě dvou nastavitelných košů také nižšími koši o výšce 2 metrů. Po školení učitelů na této škole tak může začít výuka korfbalu v tělesné výchově a také proběhne školní mezitřídní turnaj.

Říjen začal v Brně ukázkou na ZŠ Bosonožská

První ukázka v říjnu se v Brně konala ve Starém Lískovci na Základní škole Bosonožská. Korfbal má na této škole již dlouholetou tradici, když se před několika lety vedení školy rozhodlo investovat do korfbalového vybavení a škola tak disponuje nastavitelnými koši a několika míči. Z důvodu rekonstrukce tělocvičen se však korfbalová ukázka mohla uskutečnit až začátkem října. V průběhu čtyř vyučovacích hodin si korfbal zahrálo přibližně 160 místních žáků. Většina z nich korfbal již zná z předchozí výuky a turnajů, ale nejmladší žáci se s korfbalem setkali poprvé. Ze zmiňovaného důvodu rekonstrukce tělocvičen začíná později i korfbalový kroužek, a to až od 5. října a každé pondělí ho povede česká korfbalová reprezentantka Eliška Jonáková s brněnským extraligovým hráčem Jiřím Zieglerem.

Fotky z ukázek na http://skolni-korfbal.rajce.idnes.cz/

Autor: Peter
Vydáno: 3.10. 2015 21:18