Kategorie: reprezentace

Soustředění v Holandsku reprezentace U16

Hodnocení soustředění v Holandsku pohledem Vendy Jemelíkové a Filipa Kováře. Jak se jim trénovalo, hrálo a jaká byla celková atmosféra.

1) V minulých dnech jsi se zúčastnil/l reprezentačního soustředění hráčů do 16 let, které je součástí přípravy na březnové mistrovství světa 2013. Jak by si zhodnotil/a tuto akci?

Vendy : Jsem ráda, že jsem byla vybrána do reprezentačního družstva a mohla se podívat do Holandska, jak se hraje profesionální korfbal. Soustředění se mi líbilo a jsem ráda, že jsem se mohla naučit zase novým věcem.

Filip : Myslím si, že ne jenom pro mě to byla veliká zkušenost do dalšího pokračování s korfbalem a pro mě to byla příležitost poznat jak je v Holandsku korfbal populární.

2) Kde jste byli ubytování, co tvoji spoluhráči?

Vendy : Ubytováni jsme byli v křesťanské ubytovně, pokoje jsme měli po 20. Tady jsme i jedli, většinou jsme měli studenou stravu.

Filip : Byli jsme ubytováni na kolejích v Driebergenu a hráči přijeli z Českých Budějovic, Prostějova, Znojma, Havířova, Náchodu a Brna.

3) Kolik jste měli tréninků? Na co jste se soustředili v jednotlivých trénincích a který Tě nejvíce bavil? Jací byli holandští trenéři?

Vendy : Tréninky jsme měli dvakrát denně. Soustředili jsme se především na technické věci než na fyzickou kondici. Tréninky byly vedeny holandskými trenéry, takže nám muselo všechno překládat do češtiny. Nejvíce se mi líbil trénink, který vedl Jan-Sjouke van den Bos. Učili jsme se, jak postavit asistenta.

Filip : Tréninků bylo celkem 5, ze kterých se mi nejvíce líbil ten sobotní s Leonem Simonsem. Překvapilo mě, že se holandští trenéři zabývali především správnou technikou střely.

4) Co zápasy? Jak se Ti hrálo? Jaká byla atmosféra v hale? Byl/a jsi nervózní?

Vendy : Zápasy jsme hráli proti Holanďanům v pěkných halách, které byly přizpůsobeny korfbalu. Velký prostor, všude samý letáky s nápisem KORFBAL atd. Atmosféra v hale byla super, dívali se na nás Holanďani a fandila nám U19, která tam byla s námi. Holandští hráči hráli oproti hráčům u nás v lize velmi tvrdě. Když jsem nastoupila do zápasu, byla jsem hodně nervózní, bylo to poprvé, co jsem hrála za reprezentaci.

Filip : Můj jediný zápas byl hned ten první proti jednomu z domácích týmu Delto. Hrálo se mi celkem dobře, protože hra se mě zdála být svižná. Návštěvnost v hale byla docela obstojná, je vidět že v Holandsku je korfbal opravdu populární sport. A nervozita začínala už před odjezdem, teď to pouze vyvrcholilo.

5) Měli jste nějaký volný čas mezi tréninky, jestli ano, jak jste ho trávili? Byli jste se podívat někde po okolí?

Vendy : Mezi tréninky jsme měli jen minimum času na to, abychom se osprchovali popřípadě najedli. Ve volném čase jsme se dívali na tréninky děcek z 19, kteří ho měli hned po nás.

Filip : Čas mezi tréninky jsme strávili většinou v šatně, kde jsme se spolu s ostatními hráči bavili.

6) Těšíš se na další soustředění? Kdy a kde se bude konat?

Vendy : Ano těším se. Další soustředění se bude konat 14.-16.12.2012 v Nymburku.

Filip : Samozřejmě že se na další soustředění těším. Bude se konat v Nymburku.

Autorka rozhovoru : Eliška Jonáková

Autor: Admin