Přidat k oblíbeným | Nastavit jako domovskou stránku | přihlášení | registrace | seznam uživatelů
Sezóna 2017/2018

A tým - 1.místo

EuropaShield - 3.místo

B tým - 5.místo

Dorostenci - 1.místo

Starší žáci - 1.místo

Mladší žáci - 3.místo

Minižáci - 1.místo

 

Český pohár žáků

Starší žáci - 4.místo

Mladší žáci - 2. a 3.místo

Minižáci - 1. a 2.místo

Korfbalový kemp
Facebook
Kategorie: články

Starší žáci doma 1:1

V sobotu 27. 3. se v Brně uskutečnilo jediné kolo semifinálové skupiny starších žáků, které rozhodlo o postavení týmů před finálovým dnem. A jak to vlastně celé dopadlo?...

 

 

Brno - Havířov 9:1 (5:0)

 

Soupeře z Havířova jsme již znali z celé sezony a byli jsme připravení na něj hrát. Naštěstí pro nás za Havířov nehrály nejlepší holky, které nám vždy působí potíže. Zápas tak vypadal velmi jednoznačně, když po deseti minutách naši kluci zařídili tří-košové vedení. Náskok jsme si drželi a pořád lehce navyšovali. Trošku škoda, že z té spousty šancí nám padalo tak málo košů. K zápasu tudíž není co dodat, výkon pěkný a výsledek slušný.

 

Sestava a střelci: Drábek Jaroslav 4, Polák Pavel 1 (20. min Zábojník Filip), Richterová Tereza, Habláková Adéla - Polák David 1, Ševčík Martin 2, Pospíšilová Kristýna 1, Tomková Kristýna

 

Havířov - Bělá 1:11 (0:6)

 

Bělá - Brno 9:8 (4:5)

 

Po zhlédnutí zápasu našich dvou soupeřů jsme naznali, že Bělá pod Bezdězem bude tvrdý oříšek pro naše žáky. Zápas začal být už od začátku velmi vyrovnaný a bylo nám jasné, že o výsledku bude rozhodovat jediný koš. Prakticky ani chvíli v zápase nikdo nevedl o více než 2 koše, což muselo být pro diváky velmi zajímavé. Všichni na hřišti bojovali do posledního dechu a nechtěli se vzdávat. Možná trošku škoda střelecké smůly, která nás provázela celým dnem. Nebýt jí, tak výsledek vypadal úplně jinak. Ve strhujícím závěru se již našim snaživým žákům nepovedlo soupeře dorovnat, a jak jsem již zmiňoval, rozhodoval opět a zase jeden koš.

 

Sestava a střelci: Drábek Jaroslav 5, Polák Pavel (35. min Zábojník Filip), Richterová Tereza, Habláková Adéla - Polák David, Ševčík Martin 1, Pospíšilová Kristýna 2, Tomková Kristýna

 

Hodnocení trenéra:

Výkony našich svěřenců se mi líbí den ode dne více a už se těším na finálový den, který bude nesmírně vyrovnaný. Sobotní bojovnost VŠECH hráčů byla parádní a jsem spokojený. Trošku jsme zamíchali stylem hry a zdá se, že to funguje. Někteří se v tomto stylu ještě stále hledají, ale to je jen otázka času. Máme teď měsíc na to, abychom vypilovali naši strategii a mákli více do útoku, máme tam rezervy. Nezbývá než všem za předvedenou hru poděkovat, a to moc!

 

Na závěr něco trošku k zamyšlení:

 

Nejdříve bychom chtěli poděkovat Hance a Mirkovi, kteří nám přišli zapisovat a otáčet skóre. Dále poděkujeme Badymu, který ve svém volném čase šel zadarmo pískat. No a nakonec nesmíme zapomenout na pár rodičů, kteří si přišli prohlídnout své ratolesti a jejich hru. Trošku nás ovšem mrzí jiná skutečnost a to jsou naši korfbaloví diváci. Kromě zmíněných Hanky a Mirka se přišli podívat pouze Kuba s Maruškou na první zápas. To je trošku smutná skutečnost, nemyslíte? Hrajeme doma, není to pro nikoho zas tak extra daleko a nikdo se nepřijde podívat! Neustále chceme, aby se žáci chodili dívat na Áčko a když se tomu občas stane, tak kdo se přijde podívat na ně? NIKDO! Šáhněme si do svědomí a řekněme si, co pro rozvoj korfbalu vlastně můžeme udělat jednoduššího, než se přijít podívat na ty naše budoucí hráče dorostu a seniorů. Věřte, že je určitě hodně potěší, když jim někdo přijde fandit. Hned se jim bude hrát líp a mnohem radši u korfbalu zůstanou. Je to trošku ostuda, že se takhle k těm NEJDŮLEŽITĚJŠÍM kategoriím chováme. Je zde jasně vidět absolutní nezájem o žáky ze strany starších hráčů. Velmi nás mrzí, jak to tady vypadá!

 

Autor: pernja
Vydáno: 28.3. 2010 13:46
Přečteno: 1317x
Hodnocení: 2.7 (celkem 386 hlasů)
Známkovat:  1 | 2 | 3 | 4 | 5 (jako ve škole)

print Formát pro tiskPřidat komentář

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zadejte své uživatelské jméno a heslo

Uživatel  
Heslo

Registrace >
Zapomenuté heslo >

Komentáře


krista, ... (3.4. 2010 21:45)

Hezkej článek Perňo, to se musí uznat:-D. Dobře si to na konci vystihl...


c Ondra, Re: K zamyšlení (28.3. 2010 22:39)

Díka z dobrý článek i za dodatek k zamyšlení. Mě osobně docela dost mrzelo, že jsem druhý zápas nestihl, nějak špatně jsem si to vypočítal a přijel jsem 5 minut po skončení.
Ale jinak naprosto souhlasím, že bychom měli naše naděje podporovat výrazně víc. Bez nich tady nebudeme totiž ani my.
Bohužel už letos moc šancí na nápravu mít nebudeme...


Pepa, Článek (28.3. 2010 17:39)

Hra na naše poměry dobrá, nedařilo se střelecky, hrozně se nadřeme na koš. Jinak 100% souhlas s Pernjou. :|