Starší žáci naplno bodovali v Brně!

Jak jsme hráli první domácí zápasy? Posuďte sami...

Sobotní odpoledne 6. listopadu se změnilo v korfbalovou parádu.  Na domácí půdě jsme hostili celky z Havířova a Děčína. Po minulém neúspěchu jsme chtěli zvednou naši pozici v tabulce a hlavně taky ukázat rodičům, že umíme vyhrávat.

Brno - Havířov 6:5 (4:3)

Sestava a koše:
Pavel Polák 1, Dominik Číž (21.min Marek Pospíšil), Kristýna Pospíšilová 1, Magda Marková 1
Marcel Pokorný 1, Filip Zábojník 1, Adéla Habláková 1, Aneta Drábková (21.min Dominika Drábková)

Oba týmy oproti minulé sezóně hodně pozměnily sestavy a na předvedené hře to bylo znát, celkově vázla kombinace v útoku. Obrany měly hodně problémů vyvézt míč na útočnou polovinu. Dříve se vzchopili domácí hráči a povzbuzováni početným publikem, převážně z řad rodičů, šli do vedení 4:2. Před poločasem se nám ale čtyřikrát za sebou nepovedl výjezd a soupeř nás zaslouženě potrestal snížením na 4:3.
Do druhého poločasu jsme sestavu prostřídali, ale dále se hrálo s vyrovnaným skóre. Zápas byl napínavý až do samého konce, jednobodové vedení se nám podařilo udržet.

Brno - Děčín 18:8 (9:5)

Sestava a koše:
Marcel Pokorný 1, Dominik Číž (30.min Libor Tolvaj), Kristýna Pospíšilová 4, Dominika Drábková 3
Pavel Polák 7, Filip Zábojník (Marek Pospíšil), Magda Marková (20.min Adéla Habláková 2), Aneta Drábková 1

Soupeř z Děčína dorazil do Brna asi s hodinovým zpožděním a v oslabené sestavě, když ve trojici hrál jen jeden kluk. Utkání na rozdíl od předchozího zápasu bylo už od začátku bohaté na koše, ale nebylo to způsobené špatnou obranou, nýbrž kvalitní hrou v útoku zakončenou dobrými střelami. Děčín v úvodu utkání vedl, ale nám se dařilo dotahovat. K velkému výkonu se rozehrál Pavel a začal sázet koše jak na běžícím pásu. Zdatně mu na druhé straně sekundovaly Kristýna s Dominikou. Ještě v 1. půli se soupeřům zranila dívka, tak dohrávali v 6 hráčích. V poločase jsme jim zapůjčili Marušku Pejřilovou.
Ve druhém poločase se do hry dostali i zbývající naši hráči, ale na kvalitě hry to nic neubralo a zejména Adéla se dokázala střelecky prosadit.

Na závěr

Konečně se nám v této sezóně podařilo naplno bodovat a předvedená hra zejména ve druhém zápase se blížila našim představám. Děkujeme Ondrovi za kvalitně odpískané zápasy, Jardovi a Hance za pomoc se zápisem a časomírou, všem divákům za podporu a povzbuzování a všem hráčům za kvalitní výkony na hřišti.

Za trenéry Pernju a Badyho sepsal Pepa.

Autor: pernja
Vydáno: 16.11. 2010 17:40