Starší žáci naplno bodovali v Havířově!

Zpráva o sobotním turnají starších žáků...

V sobotu 30. 1. se naši starší žáci vydali do Havířova, aby potvrdili velké zlepšení z posledních zápasů, a do tabulky urvali nějaké body. Pod vedením trenéra Pernji a asistenta Pepy vyjeli reprezentovat Brno tito starší žáci: Jarda Drábek, Martin Ševčík, David Polák, Pavel Polák a Tereza Richterová. Jak se stává tradicí, s laskavým dovolením koučů mladších žáků, si půjčujeme z mladších Denisu Pléhovou, Adélu Hablákovou, Kristýnu Tomkovou a Markétu Cupákovou. Chyběl Filip Zábojník, který se v týdnu zranil a Kristýna Pospíšilová, která si užívala zimních radovánek na horách. Navíc nás jeli podpořit 2 fanynky, Šárka a Lenka.
Cesta proběhla bez problémů, halu jsme také našli. Havířov B se nesešel, utkali jsme se tedy s Prostějovem, Havířovem A a domluvili se na sehrání 2. zápasu s Havířovem A jako náhradu za odložený turnaj v Havířově.

Brno - Prostějov 8:7 (1:3)

Soupeř dorazil v kompletní sestavě s hráči, kteří mají zkušenosti z dorostu, ale i s hráči, kteří kralují střeleckým tabulkám v mladších žácích. Věděli jsme, že přes naše kluky neprojde nic, proto byla taktická před-zápasová porada zaměřena na obranu vysokých i pohyblivých soupeřových holek. Začátek utkání s rozehraným soupeřem z předchozího zápasu nám vůbec nevyšel a v 8. minutě za stavu 0:3 už bral Pernja time-out. Po důrazné promluvě jsme konečně začali hrát, co jsme chtěli. Zlepšili jsme se v obraně, důsledně bránili všechny výjezdy, kluci a Tereza výborně doskakovali a dařila se i předobrana asistenta. V útoku jsme měli velké množství nepřesných střel, ale díky kvalitnímu doskoku jsme získávali míče zpět. O přestávce naštěstí Tereza překonala zdravotní problémy. Těžko bychom ji nahrazovali.
Do 2. poloviny utkání jsme měli vynikající nástup. Konečně nám to začalo padat a pěti střelami z dálky jsme se dostali do vedení 6:3. Soupeř reagoval time-outem, po kterém se stejně jako my v 1. půli zvedl. Šťastně se jim podařilo vyrovnat na 6:6 a později na 7:7. Ve vypjaté koncovce jsme asi minutu před koncem zaznamenali vítězný koš. Infarktové byly poslední vteřiny, když jeden z našich zákroků v obraně vypadal na penaltu, ale rozhodčí zřejmě usoudil, že 2 neproměněné penalty na straně Prostějova stačí.

Sestava, střelci: Drábek Jaroslav 3, Polák Pavel 1, Richterová Tereza, Habláková Adéla (25. min Tomková Kristýna) - Polák David 3, Ševčík Martin 1, Pléhová Denisa, Cupáková Markéta.

Byl to z obou stran vynikající zápas, Prostějov jsme porazili již potřetí za sebou, ale pokaždé rozdílem jednoho nebo dvou košů.

Brno - Havířov A 10:8 (6:3)

Havířov A oba své duely proti Prostějovu prohrál, proto jsme museli před zápasem na poradě krotit eufórii našich hráčů, že další body už jsou skoro doma. Čekal nás určitě kvalitní soupeř, se kterým jsme v sezóně dvakrát prohráli.
Nejlepším hráčem z havířovských kluků byla holka v rozlišováku, která Pavlovi dvakrát utekla a byly z toho 2 penalty a koše. Musel ji začít bránit Jarda, který se u toho také zapotil. Ke všemu si jedna naše dívka spletla náš koš se soupeřovým a neomylně „zavěsila"... Tým však potvrdil naše domněnky, že se jen tak nevzdáme a záhy vyrovnal a do poločasu skóre otočil. Ve 2. půli se pak Havířovu rozstřílela jedna holka z dálky a ze zápasu bylo opět drama. Minutu před koncem jsme vedli o 1 koš, soupeř zahrával volný hod, naštěstí nepřesně. Vítězství pečetil Pavel střelou z dálky 3 sekundy před koncem.

Sestava, střelci: Drábek Jaroslav 4, Polák Pavel 2, Richterová Tereza, Habláková Adéla (30. min Tomková Kristýna) - Polák David 3, Ševčík Martin 1, Pléhová Denisa, Cupáková Markéta.

Brno - Havířov A 8:0 (5:0)

V posledním zápase jsme měli úkol zvítězit ulehčený, Havířovu odešla nejlepší hráčka. Sice měli náhradnici, ale i tak jejich tým byl hlavně psychicky oslabený. Dařilo se nám v obraně, v útoku se střelecky přidala Tereza a dokonce i Adéla vstřelila svůj první koš za starší žáky. Patří jí velká gratulace celého našeho týmu.

Sestava, střelci: Drábek Jaroslav 1, Polák Pavel, Richterová Tereza 2, Tomková Kristýna - Polák David, Ševčík Martin 4, Pléhová Denisa, Cupáková Markéta (20. min Habláková Adéla 1)

Tímto turnajem jsme se hodně přiblížili našemu cíli dostat se mezi 5 nejlepších týmů v ČR.
Děkujeme všem, kteří na hřišti bez výjimky tvrdě bojovali. I našim dvěma fanynkám za hlasovou podporu. Do příště je třeba zlepšit v útoku spolupráci mezi kluky a holkami, ale to bez společných tréninků všech hráčů nepůjde. Tak ve středu v plném počtu!!!

autor: Pepa

Krátké hodnocení trenéra:
Již toho není moc, co dodat. Vše podstatné můj kolega vyjádřil v pěkném článku. Jak bylo řečeno, dva zápasy se vyvíjely velmi vyrovnaně a o výsledcích se rozhodovalo v posledních minutách, ba i vteřinách. Jsem opravdu šťastný, že máme v týmu všechny hráče, kteří se nevzdávají a bojují do posledního okamžiku. Je skvělé, že za stavu 0:3 se dokážeme zvednout a zápas otočit. Děkuji všem, kteří se výjezdu zúčastnili a snažili se na hřišti nechat opravdu všechno. BYLO TO VIDĚT!
Atmosféru, kterou v týmu máme, by nám mohli mnozí závidět. I to je možná jedním z důvodů, proč jsou výsledky a herní projev stále lepší. Přesto nesmíme usnout na vavřínech a makat dál.
Do příště se musí zlepšit spolupráce chlapecké části týmu s děvčaty, jak již bylo řečeno. Světlé chvilky možného fungování spolupráce byly vidět v posledním zápase. Jen tak dál! Na trénincích se o to budeme snažit, je však potřeba se jich účastnit v nejvyšším možném počtu.

Pernja

Autor: pernja