Starší žáci zakončili sezónu výhrami nad oběma finalisty

V sobotu cestovali naši starší žáci do Prostějova na poslední turnaj letošní sezóny. Čekali je silní soupeři z domácího klubu a Kutné Hory, oba již jistí finalisté ligy starších žáků.

Na první zápas nastoupily naše mladé naděje již v nových klubových dresech proti lídrovi tabulky Prostějovu, kterému chybělo několik důležitých hráčů. Od začátku zápasu se obě družstva v útoku hledala a obrany pracovaly výborně. Skóre 1:0 po první čtvrtině to jen dosvědčuje. Ve druhé čtvrtině již začaly koše podat více na obou stranách. Brnu fungovala výborně čtyřka se Sárou, Eliškou, Jirkou a Markem, která ze svých prvních tří útoků dala 2 koše a též držela tým i v obraně. Ve druhé čtyřce se ke konci prvního poločasu konečně chytil i střelec Adam, který napočtvrté proměnil volný hod. Poločasové skóre 4:4 potvrzovalo vyrovnanost zápasu. Třetí čtvrtina však přinesla střelecký uragán ze strany Brna. K Adamovi se střelecky přidala také Veronika a na druhé straně výborně fungovala spolupráce celé čtyřky. Pět vstřelených košů a žádný obdržený to rozhodlo o vítězi zápasu. V poslední desetiminutovce si Brněnští pohlídali komfortní náskok a připsali si velmi cenné vítězství s jinak dominantním Prostějovem.

KK Brno - SK RG Prostějov 11:7 (poločas 4:4)
Sestava Brna:
Útok: Adam Lorenz 3 koše, Veronika Čarvašová 2, Michael Hák, Anička Drobníková.
Obrana: Marek Dlapa 2, Jirka Kohl 2, Sára Sahatciu 2, Eliška Tothová, od 33.minuty Michal Toth.

Posledním soupeřem Brna v této sezóně byl druhý finalista starších žáků Kutná Hora, s kterou odehrálo Brno vždy vyrovnané zápasy. S kategorií starších žáků se loučil Marek Dlapa, proto byl na poslední turnaj určen kapitánem. Ve svém posledním zápase za starší žáky potvrdil svoji příslušnost do KK Brno zahozenou penaltou (i když proti Prostějovu ji proměnil :-). Zápas začala lépe Kutná Hora, ale naši žáci ji nedovolili odskočit na vyšší rozdíl. Hezký souboj mezi sebou sváděly 2 české reprezentantky do 17 let, Sára Sahatciu za Brno a Anna Literová z Kutné Hory. I přes dobrou obranu byly obě střelecky úspěšné. Vyrovnaný stav 5:5 v poločase sliboval boj až do konce. Ve třetí čtvrtině to chvíli vypadalo, že našim hráčům dochází síly a Kutná Hora šla opět do mírného vedení. Od začátku zápasu bránila Verča Čarvašová další reprezentantku Lucii Šuhajovou, která ji svojí výškou dělala na začátku zápasu problémy, ale časem se s tím Verča srovnala a v druhém poločase byla ona tou nebezpečnější hráčkou. Utekla do donášky, ze které byla penalta a také výborným pohybem se dostávala do střeleckých příležitostí. V průběhu poslední čtvrtiny si Brno postupně vybudovalo 2-košový náskok. Ten těsně před koncem Kutná Hora snížila na jediný bod. V poslední minutě však výhru Brna potvrdila právě Veronika Čarvašová, která košem z obrovské dálky nedala šanci své vysoké obránkyni. Poslední koš sezóny ještě z donášky přidal v závěrečných vteřinách Adam Lorenz. Starší žáci tak v nových dresech neztratili ani bod, což by mohli přenést i do příští sezóny.

KK Brno - SK Respo Kutná Hora 11:8 (poločas 5:5)
Sestava Brna:
Útok: Sára Sahatciu 2 koše, Jirka Kohl 2, Eliška Tothová 1, Marek Dlapa 1.
Obrana: Adam Lorenz 2, Michael Toth 2, Veronika Čarvašová 1, Anička Drobníková.

Hodnocení sezóny z pohledu trenéra Petera:
Od začiatku sezóny hľadalo toto družstvo svoju identitu, lebo len polovica všetkých detí sú vekom starší žiaci. Hlavne medzi dievčatami je len Sára vekom staršia žiačka, všetky ostatné boli mladšie žiačky. Často sme v priebehu sezóny povolávali ďalších mladších žiakov na doplnenie potrebného počtu na zápas. Preto bol začiatok sezóny veľmi náročný a prvé body prišli až v prosinci za 2 remízy a prvá výhra dokonca až v únoru. Dovtedy sme niekoľko zápasov prehrali o jediný koš a pri 2 remízach sme v poslednej minúte nepremenili penalty. To potvrdzuje vyrovnanosť ligy starších žiakov a keby tieto zápasy naopak skončili v náš prospech, určite by sme sa dostali do prvej štvorky tabuľky. Družstvo sa však v priebehu celého ročníka neustále zlepšovalo a výhry nakoniec prišli. Vyvrcholilo to na tomto poslednom turnaji, keď sme porazili (a nie tesne :-) ) obidvoch finalistov v kategórii starších žiakov. Družstvo je teda nastavené správnym smerom, za čo vďačím aj trénerskému kolegovi Martinovi Skálovi. Medzi staršími žiakmi kvôli veku končia len Marek Dlapa a Míša Hák, ktorý nám pomáhal zo Šenova. Všetci budú v budúcej sezóne o rok starší, pribudnú nové talenty z mladších žiakov, takže sa už nesmierne teším na budúcu sezónu, kedy bude mať toto družstvo KK Brno obrovský potenciál.

Autor: Peter
Vydáno: 10.4. 2017 16:15