Stříbrné Brno!!!!!

Jak jsme dopadli v Kostelci u Prostějova?...

V sobotu 4. Dubna se parta dorostenců v čele s trenéry vydala do Kostelce u Prostějova na poslední letošní turnaj 1. České dorostenecké korfbalové ligy, kde měla obhájit své druhé místo a zařídit si tím baráž s posledním týmem extraligy. Na začátek příjemně strávená cesta, potom skvělý výkon a nakonec ... Nechte se překvapit!

VSK VUT Brno - SK RG Prostějov 12:9 (7:5)

Zápas s Prostějovem byl přesně takový, jaký jsme očekávali. Od začátku skvěle zahraný, plný pěkných akcí, parádních střel a trochu drama. Přetahovaná o koše začala hned v prvních minutách, kdy jsme velmi dlouho útočili, měli spoustu střel a stále se nedařilo dát koš. Několika minutový útok se naštěstí dočkal vysvobození, koše! Pěkný začátek ne? Jenže nepokračovalo to pořád stejně. Koše jsme začali i dostávat. V poločase to vypadalo velmi vyrovnaně 7:5. Sice jsme vedli, ale chtělo ještě zabrat! V druhém poločase jsme makali, jak to jen šlo a stále jsme si drželi těsné vedení o dva koše. Balon sem, balon tam, koš sem, koš tam. No a už byly na časomíře 2 minuty do konce, stav 11:9. Drama vrcholí, Prostějovským dorostencům koluje v krvi více adrenalinu než skokanům z devíti metrového můstku. Jdeme do kolen, pořádná obrana je to jediné, co nám teď může pomoci. Poslední minuta a koš! Je to tady, naše záchrana právě přišla. Tři koše už se těžko dotahují v poslední minutě. Výsledkem 12:9 skončil tento velmi napínavý a v sobotu teprve první zápas.
Střelci (orientační): Honza Šedý 1, Kuba Pernica 4, Jarda Drábek 3,?

VSK VUT Brno - KK Třeboň 7:0

Je opravdu velká škoda, že tým Třeboně nedorazil, mohlo to být velmi zajímavé utkání.

SK AFK Respo Kutná Hora - VSK VUT Brno 7:10 (2:7)

Dnes nejočekávanější zápas nebyl zas až tak divácky dobrý. Chtěli jsme se do něj pořádně opřít a předvést Kutné Hoře, že my umíme hrát kvalitní korfbal. Jenže jak chcete ukazovat kvalitní korfbal proti 7 hráčům. Dobrá, na jedné straně to jde, ale co ta druhá? To je jenom takové nahrávání na stále volného hráče a střelba, střelba no a zase střelba. Ale přesto to nebylo zas tak jednoznačné klání. Naši ostrostřelci obstřelovali koš, jak jen to šlo. Ne všechno do něj spadlo, ale s tím už se v životě počítá. V poločase jsme si říkali: „ To je dobrý, pár jich tam ještě nasázíme a bude to." Jenom se nám nějak nechtělo, nebo to nepadalo. Z Kutné se začali občas trefovat a stahovat náskok Brňanů. Ti si ale nenechali vzít takovéto vítězství a podrželi si soupeře dál od těla. Konečný výsledek 7:10 nesvědčí o nějakém střeleckém představení, ale zápas to byl celkem pěkný. HLAVNĚ VYHRANÝ!!!!!!!
Střelci (orientační): Lukáš Pazourek 4, Adéla Dvořáková 1, Hana Bečvarovská 3, Mirek Drábek 1,?

Nyní jsme už měli jisté druhé místo v tabulce a také jasného soupeře na baráž o extraligu.

TJ Znojmo MS YMCA - VSK VUT Brno 15:5 (6:3)

Jako obvykle jsme nečekali, že bychom Znojemské porazili. Ale chtěli jsme to toho jít po hlavě, zapnout všechny turba, které máme, a zabojovat! Když utkání začalo, tak jsme kupodivu drželi se Znojmem krok. Běhali jsme jako divý, pot z nás tekl až na zem. No snaha byla, ovšem bez výsledku. V poločase jsme sice prohrávali pouze o tři koše, ale v tom druhém už nám nějak docházely síly na to, zápas obrátit. Naopak Znojemští střelci začali přihazovat na svoje konta a bylo jasné, že jsme si zápas jenom užili, nikoli ho vyhráli.
Střelci (orientační): Adéla Dvořáková 1, Honza Šedý 3,?

S výkonem jsme byli všichni spokojeni, vyhráli jsme 3 zápasy a tím zůstali na druhé příčce tabulky. Doufáme, že jsme našli svoji hru a budeme schopni předvést Bělé pod Bezdězem, že my chceme do extraligy!!!

Autor: pernja
Vydáno: 8.4. 2009 11:52