Přidat k oblíbeným | Nastavit jako domovskou stránku | přihlášení | registrace | seznam uživatelů
Sezóna 2017/2018

A tým - 1.místo

EuropaShield - 3.místo

B tým - 5.místo

Dorostenci - 1.místo

Starší žáci - 1.místo

Mladší žáci - 3.místo

Minižáci - 1.místo

 

Český pohár žáků

Starší žáci - 4.místo

Mladší žáci - 2. a 3.místo

Minižáci - 1. a 2.místo

Korfbalový kemp
Facebook

Svůj první koš dal Holanďanům!!!

Jak zajisté všichni víte, Honza Šedý nás tento víkend reprezentuje v Holandsku za výběr ČR do 16 let.

 
Odjel tam již ve středu, protože stejně jak na mistrovství světa seniorů, tak i mladíci mají před ostrými zápasy 2 dny tréninku.

Dnes nadešel den, kdy si Honza poprvé oblékl reprezentační dres a vyběhl na hřiště ukázat celému světu, že je dobrej korfbalista. Jak znám Honzu, tak hraje všechny zápasy naplno a bojuje o každý balon se stoprocentním nasazením. A teď už k tomu, co se tam opravdu děje. Jenom pro informaci, zápasy se hrají 2X 12 minut.

Svůj první zápas si odehrála naše U16 dnes v 9:30 ráno proti výběru z Ruska. Podle informací Honza hrál celý zápas. Sice se mu nepodařilo skórovat, ale češi tento duel vyhráli 4:2. Hned v druhém utkání na ně přišlo to nejhorší, co šlo. Holandsko. Věřím pevně, že naši vlastenci bojovali, co se dalo, ale bohužel podlehli nadupaným Holanďanům 3:8. !Pozor důležitá informace! Honza si v tomto zápase dal svůj první reprezentační koš, v 15 minutě se trefil z krátké vzdálenosti. A hned proti Holanďanům. Gratuluji!

Potom následovala několika zápasová pauza pro ČR a ve 14:10 se naši střetli s týmem Polska. Asi to nebyl moc náročný zápas, protože češi zvítězili 7:3 a Honza si připsal svůj druhý koš a to tentokrát z velké vzdálenosti.

Po krátké prodlevě nastoupil český výběr do zápasu s našimi východními sousedy Slovenskem. HOnza poprvé na turnaji seděl na začátku zápasu a bylo vidět, že celkově trenérka poslala na hřiště slabší sestavu. Když v 10 minutě vedli Slováci 2:1, začli jsme střídat. Na hřiště přišel Honza s dalšími dvěma hráči. Podle skóre je vidět, že se hra začala razantně zlepšovat a naši již další koš neobdrželi. Na konečných 5:2 ještě v poslední minutě vyšperkoval skóre Honza střelou z velké vzdálenosti.

Poslední sobotní zápas pro Čechy byl náplánován na 17:30 a byl dnes asi nejzajímavější. CHinese Taipei jsou asi dobří hráči. Oba týmy se mezi sebou přeli o každý bod, nejdříve vedli naši 1:0, ale bleskově přišla odpověď z druhé strany. Tímto způsobem se zápas hrál do 17 minuty do stavu 5:5. Najednou "Číňané" poprvé v zápase strhli vedení na svoji stranu, bylo to 6:5 a do konce zbývalo už pouze 7 minut. To, co se v tu chvíli odehrávalo na hřišti si dokážu dost živě představit, ale chtěl bych to radši vidět osobně. Ve 20 minutě vyrovnal Drahoš Kovalovský (Znojmo) na 6:6 z penalty. Teď by se dalo napětí v hale krájet. V poslední minutě přišlo české vysvobození. Znojemák Benjamin Islami střelou z velké vzdálenosti rozhodl zápas v náš prospěch. ČR-Chinese Taipei 7:6. I v tomto zápase si Honza připsal jeden koš na svoje konto.

To je vše, co se dnes v Holandsku událo. Myslím si, že mají Češi velmi dobře našlápnuto, aby bojovali nakonec o první místo. Ale o tom se rozhodne v zítřejších zápasech. Mají se ještě utkat s týmy Belgie, Německa, Anglie a Katalánska. Pokud všechno vyhrají, tak budou hrát finále a já jim to moc přeju.

Brněnský rodák Honza Šedý má na svém kontě zatím 4 koše a nastoupil ve všech zápasech, které Češi sehráli. Jediné, co se dá z internetu vyčíst, tak Honza hrává ve čtyřce s Drahošem Kovalovským ze Znojma, což je asi nejlepší hráč ČR do 16 let. Přejmě Honzovi hodně štěstí a zase zítra pár košíků.
 

Jenom pro zajímavost kousek z sms, která mi dnes přišla Z Holandska od Honzy: "S Čínou to byly nervy. Ono se hraje jenom 2x12, proto jsou tak malý výsledky. Zítra vyhrajem všechno a bojujem o první. Klíčová bude ta Belgie. Dostal jsem od Holanďana na oko. Se rozběhl, jako na čepicu a místo balonu trefil moje oko."

 

Držte palce!!!

 

Jestli chcete sledovat aktuální skóre a taky se klepat u internetu nervama, jak dneska já, tak tady je odkaz: http://www.worldkorfball.org/competitions/37.html

Autor: pernja
Vydáno: 5.4. 2008 20:59
Přečteno: 1265x
Hodnocení: 2.7 (celkem 393 hlasů)
Známkovat:  1 | 2 | 3 | 4 | 5 (jako ve škole)

print Formát pro tiskPřidat komentář

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zadejte své uživatelské jméno a heslo

Uživatel  
Heslo

Registrace >
Zapomenuté heslo >

Komentáře


c Ondra, Neděle (6.4. 2008 21:26)

Tak po nadějných výsledcích ze soboty už přišel trochu nedělní útlum. Nejdříve český výběr podlehl jednoznačně Belgii 2:8, vzápětí prohrál i s Německem 3:5. Pak těsně porazil Anglii 6:5 (Honza si připsal 1 koš), a jen remizoval s Katalánskem 5:5 (Honza skóroval 2x). V rozhodujícím utkání o bronz nás čekal sobotní soupeř - Tchaj-wan. Tentokrát se už tak nedařilo a český výběr podlehl jasně 2:7 (Johny Grey byl autorem 2. českého koše).
Z turnaje si tak odvážíme velmi pěkné 4. místo.

Honza se s osmi koši stal druhým nejlepším střelcem českého výběru - gratulujeme.


pernja, pernja (6.4. 2008 11:01)

Dodávám smutnou zprávu:
dnes v 9:30 češi podlehli Belgii 8:2 a můžou se rozloučit s bitvou o první místo. Ale to vůbec nevadí, stále můžou vybojovat 3. příčku, což je stále krásné umístění. Tak jim budem fandit!!!


c Ondra, Super - gratulace (6.4. 2008 10:09)

Super zpravodajstvi, díky moc Perňo.

Koukám, že Honza řádí jako "černá ruka" - no spíš jako "šedá ruka" :-)
Je super, že hraje, že dává koše a daří se i celému mančaftu. Držíme palce, ať to vydrží i dnes a dojdou až do finále.