Sezóna 2017/2018

Mladší žáci - 2. a 3.místo

Minižáci - 1. a 2.místo

Korfbalový kemp

Také druhý turnaj po jarních prázdninách se odehrál v Bystrci

V úterý 13.2. bylo na programu školní kolo Korfbalového poháru na ZŠ Vejrostova v Brně-Bystrci.

Tradičně se turnaj koná pro žáky čtvrtých a pátých tříd. ZŠ Vejrostova je celkem velká škola, a tak má v každém ročníku po 4 třídy. Toto školní kolo začali čtvrťáci a hned první zápas přinesl nejvíc košů v této kategorii. Áčko porazilo Béčko rozdílem jediného koše 3:2, co jak se nakonec ukázalo, rozhodlo o vítězi turnaje. Naopak druhý zápas mezi Céčkem a Déčkem po celou dobu nepřinesl ani jediný koš. Ve zbylých zápasech však Áčko i Béčko potvrdily svou dominanci a i když jen těsnými rozdíly, ale své soupeře porazily. O třetím místě nakonec rozhodly penalty, ve kterých bylo úspěšnější Déčko. Nejlepším střelcem se stal s 5 koši Daniel Rojka ze 4.B.

Výsledky: 4.A - 4.B 3:2, 4.C - 4.D 0:0, 4.A - 4.D 2:1, 4.C - 4.B 1:2, 4.A - 4.C 2:1, 4.D - 4.B 0:2.
Konečné pořadí: 1. 4.A 6 bodů, 2. 4.B 4 body, 3. 4.D 1 bod, 4. 4.C 1 bod.

Do turnaje pátých tříd nakonec nenastoupilo družstvo 5.B, které bylo nekompletní z důvodu nemocí. Proto na jednotlivé zápasy připadlo více hracího času, co přineslo i více košů ve všech zápasech. I když zápasy končily vysokým rozdílem, tak jedno překvapení se zrodilo. 5.A uhrála jen remízu s 5.D a následné penalty lépe zvládl právě outsider z 5.D. Celkovým pořadím to sice nezamíchalo, ale rozdíly mezi družstvy byly v tabulce jen malé. Nejlepším střelcem byl s 5 koši Marko Debeljak z 5.C.

Výsledky: 5.C - 5.D 6:2, 5.A - 5 .C 5:2, 5.A - 5.D 4:5 pp (3:3).
Konečné pořadí: 1. 5.A 4 body, 2. 5.C 3 body, 3. 5.D 2 body.

Družstvo z 5.A si tak nakonec vybojovalo postup do obvodního kola Školního korfbalového poháru v Žebětíně, kde bude reprezentovat svou školu.
Fotogalerie z turnaje zde.

Autor: Peter
Vydáno: 20.2. 2018 21:25