Téměř 300 mladých brněnských korfbalistů

V posledním školním týdnu se již tradičně konal v Brně korfbalový turnaj. Ve dvou dnech se ho zúčastnilo téměř 300 mladých hráčů ze čtyř základních škol.

Co tomuto turnaji předcházelo?

Již na podzim žádali zástupci brněnského klubu na ministerstvu školství o akreditaci programu pro školení pedagogických pracovníků. Cílem bylo vyškolit brněnské učitele, vychovatele a nabídnout jim následně návštěvu na škole a provedení korfbalové ukázky. Po novém roce přišlo vyjádření, že brněnský klub tuto akreditaci získal a mohl následovat další krok.

Rozeslání pozvánek na korfbalový seminář do škol v Brně. V tom nám velice pomohla předsedkyně Asociace školních sportovních klubů paní Strouhalová, která vše rozeslala všem učitelům tělocviků na základních a středních školách.

Samotný seminář probíhal v měsíci dubnu za účasti 12 učitelů. Několik z nich následně projevilo zájem o další spolupráci a předvedení korfbalu na jejich škole. Tyto ukázky proběhly v květnu na třech školách a děti ze škol byly pozvány na turnaj, který již třetím rokem probíhá na ZŠ Laštůvkova.

Pro velký zájem školních družstev musel být turnaj rozdělen do dvou dnů podle věku hráčů. Ve čtvrtek se předvedly děti ze 3.-4.tříd o celkovém počtu 14 týmů a v pátek 5.-6. a 7.-8.tříd v zastoupení 11 týmů.

Oba turnaje proběhly bez komlikací a děti, které viděly korfbal jen pár týdnů/dnů před samotným turnajem, předváděly velice zajímavé korfbalové akce a vstřelily mnoho pěkných košů. Doufejme, že někteří z nich budou s korfbalem pokračovat dále a po prázdninách je přivítáme na trénincích.

Díky všem, kteří pomohli se zajištěním ukázek a samotného turnaje!

Fotky z turnaje

Vydáno: 3.7. 2012 22:02