Tréninky na ZŠ Kamínky v sezóně 2009/2010 - z pohledu trenérky

I v letošním školním roce se školními zdmi ozývají korfbalové signály. Každou středu od 14.00 je vyhrazen čas pro nejmladší korfbalové naděje.

Při pohledu do tělocvičny se mi vyklube úsměv na tváři, po hřišti pobíhá bez mála 20 dětí. S elánem se snaží trefit mezi obroučky. Začíná náš trénink. Na pomoc mi přicházejí páni učitelé, kteří mi jsou velkou oporou.

Pro mnohé je korfbal novým sportem a proto začínáme úplnými základy, které si i zkušenější hráči určitě rádi zopakují. Po sérii nahrávek, donášek a střel se trénink přehoupl do své druhé půle, která je určena pro vlastní hru. Protože termíny prvních zápasů se rychle blíží, snažíme se žáčkům ukázat kouzlo korfbalu a pilujeme vlastní hru. Po krkolomných začátcích je vidět zlepšení, které dává naději, že v zápasech půjde vše jako po másle. Nakonec ještě zhodnocení , pochvala, rozdání bodů a jde se domů.

Celou letošní sezónou nás bude provázet bodovací soutěž, na jejímž konci vyhlásíme nejlepšího mladšího žáka. Body však nejsou pouze za výhry ve střeleckých či donáškových soutěžích, ale i za práci na tréninku a samozřejmě i za účast na něm. Jsem zvědavá jak se s tím mladí korfbalisté poperou, a kdo nakonec získá slíbenou odměnu.

A kdo vůbec letos hají brněnské barvy za mladší žáky na ZŠ Kamínky? Z korfbalistek to jsou: Bečvárovská Nikola, Cupáková Markéta, Fuchsová Sabina, Habláková Adéla , Hochmannová Denisa, Kovářová Veronika, Kubů Nela, Novotná Simona, Pejřilová Marie, Petrová Vendula. A z korfbalistů: Číž Dominik, Članěk Dominik, Chmelař Filip, Chudík Tomáš, Košulič David, Meluzín František, Mrázek Daniel, Pokorný Marcel, Pospíšil Marek, Schustera Jakub, Suchý Jakub.

Lucka Cholavová

Autor: lucka