Sezóna 2017/2018

Minižáci - 1. a 2.místo

Korfbalový kemp

Třetí ročník Školního korfbalového poháru v Brně

Již dnes začíná třetí ročník korfbalové soutěže pro brněnské základní školy známý také pod názvem Školní korfbalový pohár.

Po odehrání školních turnajů na většině škol zapojených do projektu Korfbal klubu Brno „Korfbal do škol", následují v březnu již obvodní kola, které rozhodnou o postupujících do městského finále. Školní korfbalový pohár se již třetím rokem hraje ve dvou věkových kategoriích. Ta mladší je kategorie Přípravky pro žáky druhých a třetích tříd ZŠ, starší kategorie Minižáci je pro žáky čtvrtých a pátých tříd. Obvodní kola pro obě kategorie probíhají samostatně.

Pojďme však postupně. Nejdřív jsou na programu obvodní kola starší kategorie minižáků. Hned první skupina se hraje 1. března na ZŠ Jana Babáka v Žabovřeskách. Přihlášené školy na toto obvodní kolo jsou ZŠ Hamry z Maloměřic, ZŠ Janouškova z Černých Polí a ZŠ Pastviny z Komína. Tedy poměrně silná skupina, když na každé z těchto škol funguje korfbalový kroužek buďto Korfbal klubu Brno nebo přímo školní kroužek. Druhá skupina je v plánu 5. března na ZŠ Otevřená v Žebětíně. Tohoto obvodního kola se kromě organizující školy již pravidelně účastní základní školy z Bystrce, a to konkrétně ZŠ Heyrovského, ZŠ Laštůvkova a ZŠ Vejrostova. Poslední skupina obvodních kol u minižáků se odehraje 9. března na ZŠ Labská v Starém Lískovci. Tato skupina taktéž pravidelně čítá účastnické školy z Bohunic, kterou je ZŠ Arménská a ze Starého Lískovce, který reprezentují všechny tři základní školy z této městské části, tedy ZŠ Labská, ZŠ Bosonožská a ZŠ Elišky Přemyslovny.

Z každé skupiny obvodních kol postoupí do městského finále vždy po dvě nejlepší školy. Titul z loňského ročníku by měla obhajovat ZŠ Sirotkova ze Žabovřesk, avšak z důvodu celoroční stavby nové tělocvičny se ZŠ Sirotkova letos Korfbalového poháru nezúčastní. Mezi favority by tak měla patřit ZŠ Pastviny z Komína, která bude určitě chtít napravit své loňské až páté místo z městského finále. Konkurovat by jí měla také ZŠ Laštůvkova z Bystrce, které v loňském ročníku utekly bronzové medaile až po penaltovém rozstřelu.

Po odehrání obvodních kol ve starší kategorii minižáků přijdou na řadu obvodní kola pro mladší přípravku. Ty jsou v plánu 12. března na ZŠ Laštůvkova v Bystrci a 14. března na ZŠ Bosonožská v Starém Lískovci. Zápasy v přípravce se budou hrát jednodušší variantou Korfball4, která je právě určená pro nejmenší korfbalisty. Za každé družstvo nastoupí jen 4 hráči, 2 kluci a 2 holky a hřiště není rozděleno na 2 půlky, útoční a obranní. Takže pro děti je tato varianta jednodušší na základní pochopení a zapojení do hry. Prvenství v této kategorii obhajuje ZŠ Laštůvkova z Bystrce, ale konkurovat jí určitě bude také ZŠ Labská ze Starého Lískovce.

Novinkou v tomto ročníku je místo konání finále. Halu Tatranu Bohunice letos nahradí sportovní hala Sokola Maloměřice v Obřanské ulici, která je v sousedství ZŠ Hamry. Finále obou věkových kategorií se bude hrát ve stejný den, a to konkrétně 22. března dopoledne. Všichni rodiče a fanoušci jsou samozřejmě zváni na tento vrchol školního zápolení v korfbalu.

Za podporu děkujeme všem subjektům, které ze svých prostředků podporují korfbal. Konkrétně Statutárnímu městu Brno, Jihomoravskému kraji, Městské části Brno-Bystrc, Městské části Brno-Starý Lískovec a v neposlední řadě Českému korfbalovému svazu.

Autor: Peter
Vydáno: 1.3. 2018 18:39