Turnaj starších žáků - II. díl >>Zprávy z prvního kola v Šenově 18. 10. 2008<<

Jak probíhal první výjezd našich starších žáků do dalekého Šenova?

1. část - Výjezd:

Kupodivu se všichni dostavili včas na sraz, nikdo nezaspal, a dokonce jsme stihli obsadit 3 kupé, to abychom mohli zírat na unavené obličeje z cesty vlakem se samými puberťáky. Je 7:03 a vlak vyjíždí ze stanice a všichni si už dávno udělali pohodlí.
První kupé obsadily tři dívky, druhé páni učitelé s trenérem Kubou a posilou Kubou Šilhanem, no a do posledního kupé se usadil zbytek hráčů, jež měli také o zábavu postaráno.
Po zábavné cestě do Ostravy jsme přesedali na další spoj, který nás měl zavést až do Šenova. Když už jsme dojeli, stačilo jen najít správný směr a připutovat do školy. Už zdálky jsme slyšeli řvoucí hráče v zápalu boje, jak bojují o výhru.

2. část - Turnaj:

Po převléknutí ve vlastní šatně, měl být zahájen první zápas. Brno vs. Prostějov! Prostějovské hráče jsme poznali už na dálku, jelikož jsme se s nimi setkali již na Maxikorfbale. Na tento zápas jsme se velice těšili, protože víme, že tito hráči hrají korfbal přibližně stejnou dobu a také byli jediní, které jsme na "Maxíku" porazili s přehledem.

A je to tu! Odpískáno a první zápas zahájen. Vypadalo to velice slibně a Prostějov od nás dostává první koš, pak druhý, třetí, až jich bylo vybojováno osm. Prostějov byl tvrdě poražen a stav utkání skončil 8:0 a my máme obrovskou radost.

Do dalšího zápasu zbývalo ještě trocha času. Využili jsme toho a sledovali zápas budoucích soupeřů, který právě probíhal s jiným týmem. Je tu náš druhý zápas, a to Brno vs. Šenov. Věděli jsme že tento zápas bude obtížnější, a proto jsme se už tak neradovali. Boj byl velice vyrovnaný, a to se také odrazilo na výsledku. Skončilo to 4:4, ale i tento výsledek nás potěšil, jelikož jsme očekávali spíše prohru. Ale my Brňáci se nevzdáme!

Máme další pauzu na obídek a porozhlédnutí se po okolí. Po hodince odpočinku a nabrání sil nás čekaly ještě 2 zápasy se slovenskými týmy, s nimiž jsme se snažili podat ten nejlepší výkon jako obvykle. Našimi soupeři byly Prievidza A a B. Na Slovensku jsou pravděpodobně jen dva týmy, a tak si k nám přijely zahrát.

Jak tito hráči hrají jsme dobře nevěděli, ale naštěstí nás jako obvykle zachránil Kuba, který radil co a jak. Po první půli jsme zjistili, že Kubovi rady zabírají, takže jsme vyhrávali. Výhru jsme udrželi až do konce a zápas skončil stavem 8:2. Opět jsme byli nad míru spokojeni a mohli čekat na další utkání.

Bylo to opět proti Slovensku, ale proti Prievidze A. Slovenské "áčko" bylo velice dobré a nečekali jsme žádný zázrak. Velice jsme se snažili, bránili jsme, útočili z plných sil, ale vyhrát se nám nepodařilo. Skóre bylo na konci zápasu 4:11.

Ale i tak jsme mezi zúčastněnými Čechy byli nejlepší a odjíždět jsme mohli jen s úsměvem na tváři. Páni učitelé uznali, že při tak velkém výkonu si zasloužíme odměnu a v restauraci nám koupili kolu.

3. část - Odjezd:

Pěšky jsme šli na vlakové nádraží v Šenově, kde už jsme z dálky slyšeli přijíždějící vlak. Když už jsme stepovali na nástupišti, kolem nás neprojel očekávaný vagonový vláček, ale mihlo se kolem cosi červeného, jež vypadalo jako dvoupatrové pendolino. Za chvíli však přijel poloviční rychlostí náš vlak a jeli jsme domů. V Ostravě jsme přesedli na vlak, opět obsadili kupé, i když v jiném složení, a za několik desítek minut jsme přijeli do Brna.
Každý jsme se rozešel vlastní cestou a na trenále Zdar!!

Jinak bych v tomto článku chtěla poděkovat za celý tým Kubovi Mášovi za všechnu podporu a velkou pomoc při taktice, dále Kubovi Šilhanovi za velkou a prospěšnou pomoc našemu týmu a pánům učitelům za rady jak vylepšit naše chybky.

Jinak tu ještě přidávám seznám hráčů, kteří bodovali a počet  jejich košů.
Mirek: 8 košů
Kuba: 5 košů
Jarek: 5 košů
Klára: 1 koš