Turnaj starších žáků - IV. díl >>Turnaj v Prostějově<<

Odcestovali jsme kvůli zdravotním problémům pouze se třemi holkami v týmu, takže jsme všechny zápasy odehráli v sedmi, což byla pro soupeře značná výhoda a pro nás zajímavá zkušenost.

Brno - Prievidza "A"   2 : 12  (0:8)

Miroslav Drábek (Jaroslav Drábek 1), Jakub Hlaváček, Klára Linhartová - Martin Ševčík, Pavel Polák (David Polák 1), Hana Bečvárovská, Kristýna Pospíšilová

Do prvního zápasu s Prievidzí B jsme si celkem věřili, ale po prvních dvaceti minutách jsme prohrávali neuvěřitelných 0:8. Do další poloviny jsme vystřídali oba dva hráče na střídačce, a ti dávali ve druhé polovině po jednom koši. Konečné skóre po prvním zápase tedy skončilo 2:12. Nedalo se s tím nic dělat, tak jsme odcházeli se sklopenými hlavami do šaten.

Brno - Prievidza "B"   4 : 15  (3:9)

Jaroslav Drábek, Jakub Hlaváček 1 (Pavel Polák) Klára Linhartová 1 - Martin Ševčík (David Polák), Miroslav Drábek 2, Hana Bečvárovská, Kristýna Pospíšilová

Po krátké instruktáži trenérů jsme šli trénovat do druhé, volné tělocvičny. Druhý zápas jsme nastupovali s Pavlem Polákem a Davidem Polákem na střídačce, tentokrát proti Prievidze B. Po první půlce to vypadalo slibněji než zápas předtím, prohrávali jsem 3:9. Ale ve druhé polovině nás však značně překonali a konečné skóre se zastavilo až na 4:15 pro soupeře. V tomto zápase koše hodili: Klára 1, Jakub 1 a Mirek 2.

Brno - Prostějov   8 : 7  (3:2)

Jaroslav Drábek 4, Pavel Polák (Jakub Hlaváček 1), Klára Linhartová - Miroslav Drábek 3, Pavel Polák (Martin Ševčík), Hana Bečvárovská, Kristýna Pospíšilová

Do třetího zápasu proti Prostějovu jsme nastupovali s velikou motivací, museli jsem to vyhrát, protože nás v minulém zápase porazili na domácí půdě, v hale VUT v Brně. Tentokrát na střídačce začínal Jakub Hlaváček s Martinem Ševčíkem. Po první polovině jsme vedli o „pouhý" jeden koš, bylo to 3:2 v náš prospěch. Ovšem až závěr druhé poloviny byl nejdramatičtější, asi třicet sekund před koncem jsme vedli o dva koše, ale rozhodčí odpískal Prostějovu penaltu, a ti stáhli náš náskok o jeden koš. Bylo to jen taktak, ale vyhráli jsme 8:7, skóre nám zaručili: Jarda 4, Jakub 1 a Mirek 3.

Všem dík za nasazení, za výhru nad Prostějovem a hlavně holkám za výdrž!

Autor: David Polák

Autor: Admin