Turnaj starších žáků v Náchodě touženú výhru nepřinesl

V sobotu 28.01.2017 se starší žáci vypravili do Náchoda, kde je čekaly 3 zápasy, z toho 2 proti domácímu celku a 1 s Kutnou Horou. Brněnským hráčům chyběla Sára a Eliška, jejich pozici doplnily Kája a Maruška z mladších žáků.

Náchod - Brno 11:6 (6:2)
obrana - Jirka, Marek, Anička, Zuzka
Už od začátku prvního zápasu se střelecky více dařilo domácím, kteří naplno využívali zmenšeného prostoru ve školní tělocvičně. Podle očekávání zakončovali Náchodští převážně přes dívky a dařilo se jim proměňovat více šancí. Naopak Brňákům útok trochu skřípal, nedostali se do tempa a po 2 čtvrtinách odcházeli do šatny za stavu 2:6.
Po poločase se v útoku víc dostal do hry Adam a ve druhé čtyřce Anička, proměnili své pokusy a dotáhli svůj tým na rozdíl několika košů. Poté ale opět zúročily své zkušenosti Náchodská hráčky podpořené Ondřejem Netolickým a opět Brnákům ve skóre odskočili, tentokrát na konečných 11:6.
Koše Brna: Adam Lorenz 3, Kája Ježková 2, Jirka Kohl 1.

Brno - Kutná Hora 14:16 (7:7)
obrana - Jirka, Marek, Anička, Zuzka
Do dalšího utkání nastoupili Brněnští hráči proti favorizovanému týmu z Kutné Hory, jejž doplňují nadějní starší žáci z Kolína. Od první minuty byla na hřišti k vidění bitva, kde byla o krok ve předu Kutná Hora. Na každý koš se ale Brňákům dařilo odpovědět a poločasové skóre bylo vyrovnané - 7:7!
Třetí dějství zápasu lépe vyšlo Kutnohorským, odskočili o 2 koše především díky vysoké reprezentantce Šuhajové. Střelecky se dařilo střídajícímu Dominikovi, který proměnil 2 ze svých celkových 3 košů. Poslední část zápasu byla divácky velmi atraktivní, stejně jako předchozí čtvrtiny, oba týmy do zápasu daly spoustu sil, bohužel ani v tomto zápase se Brněnským hráčům nepodařilo dotáhnout vyrovnaný zápas do vítězného konce. Závěrečný hvizd rozhodčí se ozval za stavu 14:16 z pohledu Brna.
Koše Brna: Adam Lorenz 5, Jirka Kohl 3, Dominik Čarvaš 3, Kája Ježková 2, Zuzka Herbstová 1

Brno - Náchod 10:17 (8:6)
obrana - Jirka, Dominik, Anička, Zuzka
Poslední zápas tohoto dne se opět odehrával mezi domácím Náchodem a Brnem. Výsledek předchozího zápasu mluvil ve prospěch Náchoda, ale tým Brna rozhodně nevstupoval do zápasu odevzdaně. Naopak - od první minuty byla vidět herní převaha Brňáků, hráli s větší energií, dařilo se jim proměnovat své šance a s přehledem si udržovali vedení. Díky dobrému doskoku a několika střelám v každém útoku vedli v poločase 8:6.
Ve druhém poločase ale zapli "přídavný motor" i hráči z Náchoda, přitvrdili v obraně a začali Brno dohánět. V této čtvrtině se Brnu podařilo proměnit pouze jeden koš a oba týmy měly před posledním kvartálem shodně 9 vstřelených košů. V poslední části utkání se projevila nejen herní a zkušenostní převaha Náchoda, ale také štěstí při proměňování střel. Rychle se jim podařilo odskočit o několik košů, oproti tomu se Brnu v útoku vůbec nedařilo skórovat, a to i přes stále dobrý doskok a množství nadějných střel. Konečné skóre 17:10 pro Náchod vypadá až moc krutě, když předchozí 3 čtvrtiny zápasu byly naprosto vyrovnané.

Koše Brna: Adam Lorenz 4, Dominik Čarvaš 2, Verča Čarvašová 1, Anička Drobníková 1, Jirka Kohl 1, Míša Hák 1.

Ani tentokrát se tedy Brnu nepodařilo získat své první vítězství sezony, ale hned následující víkend budou mít šanci v Brně, kde turnaj pořádá Nový Lískovec a kromě Brňáků vyzve také Náchod.
Chtěl bych poděkovat všem hráčům za předvedené výkony a bojovnost ve všech zápasech - žádný z nich nevzdali a bojovali jako tým až do poslední vteřiny. Díky patří také Mirkovi a Vaškovi, kteří nás jako šoféři, koučové a fanoušci provázeli celým dnem.

Držte palce příští týden, jdeme si pro první sezonní vítězství!

autor článku: Martin Skála

Autor: Peter