Turnaj starších žáků - V. díl >>Turnaj v Brně 11. 1. 2009<<

Dne 11. 1. 2009 se uskutečnilo již 4. kolo ligy starších žáků, a to v Brně v hale VUT. Mezi sebou se utkaly 4 týmy: Brno, Havířov-Šenov, Prievidza A a Prievidza B.

Zázraky se dějí a nikdo nepřišel pozdě. Dokonce přišli na výpomoc Jirka a Barča, což bylo velké plus pro náš tým.

První zápas: Brno - Havířov 6:3

Již od začátku zápasu vypadal souboj pro Brno velice slibně. Zřejmě všichni po Vánocích makali, aby zhubli. Uběhla první polovina a Brno bylo ve vedení. Během pauzy jsme obdrželi několik připomínek a mazali zpět na hřiště. Náskok se nám podařilo udržet až do konce, a přesto že padlo pár košů od soupeře, odnášíme si krásnou výhru 6:3.
Odebrali jsme se do šatny, čekali a poslouchali. Dokonce se i malovalo:-), samozřejmě že to souviselo s taktikou. Jakubova slova jsme se pokusili přiložit k srdci a mezi čekáním na náš další zápas pozorovali utkání jiných týmů.

Náš 2. zápas: Brno - Prievidza A  3:20

Ach ti Slováci!!! Na tabuli byl čas teprve 3m 35s a Brno dostalo od „Áčka" 4 koše. Štěstí jsme si zřejmě vybrali při prvním zápase s Havířovem a druhý zápas totálně zvorali. Stačilo pohlédnou na Kubu a bylo vidět, že je to hodně špatné. I přesto, že jsme měli několik porad, se nám vyrovnat nepodařilo. Ani přestávka nám nedodala energie a Brno prohrálo neuvěřitelných 3:20!!! Při odchodu jsme čekali horko v šatně (taky hlavně smrad z obuvi :D) a příliš se nám nechtělo. Napětí v šatně opravdu stoupalo, tabulka byla čím dál tím více pomalovaná a my se více těšili a doufali, že v posledním zápase to soupeřům pěkně natřeme.

Poslední zápas: Brno - Prievidza B  7:6

Nyní jsme byli celí nažhavení na poslední zápas. Navíc jsme byli částečně ve výhodě, jelikož Slovákům chyběl jeden hráč. Slovenští si toho byli vědomi a bojovali ze všech sil. Boj byl velice vyrovnaný a bylo to vidět. Po první polovině byl stav velice vyrovnaný, ale my jsme se nevzdali a bojovali dál. Těsná výhra patřila nám a výsledek se zastavil na 7:6. Ačkoliv to bylo opravdu taktak, byla to přece jen výhra :-).

Takto bylo 4. kolo starších žáků uzavřeno a už se těšíme na další zápas v Prostějově 24. 1. 2009.

Jako vždy děkuji všem hráčům, fanouškům a zejména trenérům.

Jarda: 5 košů, Mirek: 8 košů, Barča: 1 koš, Hanka: 1 koš, David: 1 koš

Autor: Tereza Richterová