Turnaj starších žáků - VII. díl >>6. kolo starších žáků v Prostějově<<

Dne 15. 3. 2009 se uskutečnilo „poslední" kolo ligy starších žáků v korfbale, a to opět v Prostějově. Nyní se po dlouhé době setkalo všech 5 týmů.

Je tu neděle a s ní poslední turnaj před semifinále a následně finále. Hned zrána přišel zásah do srdce: „Budeme hrát v oslabení!"...z toho vyplývá, že odcestovaly pouze tři dívky. No co se dalo dělat, nebylo už cesty zpátky a my museli jet.

Když jsme dojeli do Prostějova, čekala nás procházka - menší túra do základní školy Jana Železného, kde se měl turnaj odehrát. Konečně jsme byli na místě a šli se rozcvičit.

1. zápas: Brno-Šenov (8:4)

Příliš jsme dobré výsledky nečekali. Oslabení bylo sice pouze o jednu dívku, ale i to je nevýhoda. Když bereme v úvahu i malé hřiště, kde se lze rozběhnout tak na dva metry. Nedalo se nic dělat, a tak jsme hold museli zamakat. A to se nám také vyplatilo. Již v první polovině jsme s výkonem byli spokojeni a výhru jsme si udrželi až do konce. Samozřejmě jsme také museli nechat šenovské hráče vystřelit si na koš, aby se neřeklo. Výhra byla na naší straně a poraženým nazdar.

Neměli jsme příliš času, abychom si odpočinuli, protože za několik minut nás čekal souboj s domácím Prostějovem.

2. zápas: Brno-Prostějov (9:8)

Jak již bylo zmíněno, nemohli jsme ani vydechnout, a šlo se zpět na hřiště. Prostějovští jsou už na svá malá hřiště zvyklí, a cítili se tak mnohem lépe. Také víme, že v několika posledních zápasech Prostějov hodně překvapil svým zlepšením, ale my jsme se jednoduše nedali a snažili se alespoň udržet s Prostějovem krok. Štěstí nám tentokrát přálo a my vyhráli. Sice to bylo taktak, ale výhra to byla.

Konečně!!! Pauza!! Všichni jsme se vypařili do šatny, kde jsme se mohli občerstvit. Zpocená těla sice nevoní po fialkách, ale hlad je hlad a zápach jsme překousli. Dále jsme už jen čekali na zápas s Prievidzou B.

3.zápas: Brno-Prievidza B (9:10)

Hned od začátku jsme si říkali, že už jsme je párkrát porazili, jenže tentokrát to bylo opravdu na hraně. Boj byl velmi vyrovnaný a po první polovině jsme už jen doufali v zázrak. Stav jsme se pokusili udržet, dařilo se, ale jeden jediný koš rozhodnul a „béčko" zvítězilo. Bylo to těsné, tak snad se příště zadaří více.

Opět volno... Tentokrát jsme měli přes dvě hodinky, abychom si mohli prohlédnout „krásy" Prostějova. Jenže jak už to v neděli bývá, většina podniků byla zavřena, až po několika minutách hledání jsme zalezli do restaurace, kde jsme mohli doplnit tekutiny...kofola byla osvěžující, hřiště v Prostějově je také pěkné. Po prohlídce jsme valili zpět do školy, kde jsme netrpělivě čekali na poslední zápas.

4.zápas: Brno-Prievidza A (5:16)

Tuto perličku na konec jsme brali spíše s humorem a tipovali, s jakým rozdílem tentokrát prohrajeme...Většinou se to pohybovalo kolem 20ti košů. Ale i tak jsme hráli z plných sil. Tentokrát byl rozdíl pouhých 11 košů. Je to sice ostuda, ale „áčko" je také zkušenější než my, a možná to bylo také tím oslabením. Konec dobrý všechno dobré, hlavně že většina z nás přežila.

Ke konci všem opravdu velice děkuji za tak skvělý výsledek a že se na to nevybodli, i když jsme byli v oslabení, a za dvě krásné výhry.

Ještě zveřejním pár lidí velké díky a pochvaly. Takže holkám za to, že zvládli hru ve třech, zejména Kláře, která musela být na své půlce jako jediná holka a ještě stihla 2x zabodovat, Jardovi za obdivuhodný střelecký výkon, a to 12 košů, a jednomu začínajícímu hráči, který ve své premiéře dal dva koše. Samozřejmě že děkuji i celému týmu včetně Kuby a p.uč.Pohanky... a na dalším výjezdu Tě péro!!:D

Autor: Tereza Richterová

Pohled z lavičky

Naše cesta k boji o udržení 1. místa ve skupině mezi moravskými týmy začala zklamáním z nepřítomnosti Šárky. Skvěle nám vyšel 1. poločas proti Šenovu a bojovností jsme zvládli i zápas s Prostějovem. 40 minutová cesta z nádraží do tělocvičny se ukázala jako skvělá rozcvička před těmito zápasy. S Prievidzou B jsme i díky změnám v sestavě nezvládli 1. poločas a vysoko ho prohráli. Cenné je to, že jsme zápas nevzdali a v závěru mocně dotahovali. Prievidza A hraje korfbal na jiné úrovni než ostatní týmy ve skupině, vždy sice bojujeme, ale jen to nestačí.

Poděkování patří všem hráčům, kteří se zúčastnili turnaje a bojovali i za ty, co na zápasy nepřijeli z různých důvodů...

Autor: Admin
Vydáno: 18.3. 2009 19:00