TURNAJ V MORAVSKÉ TŘEBOVÉ - očima Marušky Pejřilové

V sobotu 12. 12. 2009 jsme jeli na turnaj do Moravské Třebové. Moc jsem se tam těšila. Čekala jsem a čekala, až najednou tu byla sobota. Bylo to fajn až nato, že jsme měli sraz v 6:25 ráno na hlavním vlakovém nádražím v Brně. Asi tak půl hodiny jsme čekali na ostatní a na vlak,  nastoupili jsme a jeli.

Jeli jsme asi tak necelou půl hodinu, ale nám to vůbec nevadilo. Hráli jsme si, povídali si a odpočívali. Potom jsme přestoupili na jednovagonový vlak, ve kterém jsme jeli my,  Prostějováci a nějací lidé, takže hrůza. Byli jsme tam namačkaní jako sardinky v konzervě. Tímto vlakem jsme jeli hodinu a půl. S Luckou Cholavovou, naší trenérkou, s trenérem Jakubem Mášou a se spoluhráči jsme hráli šibenici, slovní kopanou, hádej kdo a spoustu jiných her. Po hodině a půl jsme byli v Moravské Třebové. Šli jsme asi 10 minut do tělocvičny, kde nás čekal turnaj.

Když jsme došli na místo, tak jsme si museli vyzout boty, přezout se a jít po schodech do šatny. Paní trenérka Lucka nám holkám řekla, ať chvilku počkáme, že jsou tam teď kluci. Klukům to trvalo 10 minut než se převlékli. Nám holkám to trvalo možná o trošku více, asi tak o 5 minut. Až jsme byli převlečeni, tak jsme si vzali pití, popřípadě mikinu, a šli jsme se dívat, jak hraje Moravská Třebová proti Prostějovu. Za 20 minut  jsme hráli my. Měli  jsme někteří trochu trému, ale přešlo to. Někteří spoluhráči od nás a z jiných týmů byli na střídačce, ale v poločase  jsme se vystřídali, aby to bylo férové. Zápasy jsme hrály tři, byla to hrůza, protože nám to v tu sobotu vůbec doslova a do písmene nešlo, proto jsme ty zápasy prohráli. Všichni jsme byli zklamaní, ale příště jim to nandáme uvidíte!!!

Jako dresy jsme měli červená trička, šortky nebo tepláky. Já jsem při posledním zápasu spadla do autu. Snažila jsem se chytnout balon, šlápla jsem do vzduchu a už jsem byla na zemi. Docela hodně to bolelo, ale naštěstí to byly naraženiny a modřiny.

Šli jsme zase zpátky na zastávku. Naštěstí, že pan trenér Jakub Máša našel zkratku (tou zkratkou to trvalo 5 min.). Až jsme byli na zastávce, tak nám začala být velká zima. Čtvrt hodiny jsme čekali na vlak. Motorákem jsme jeli zase s Prostějovákama, kteří později vystoupili. Na zpáteční cestě domů za námi přišel starý, cizí pán, a začal nám vyprávět pohádku O mouše jak spadla do bláta a O veverce. My jsme se samozdřejmě smáli. Potom jsme přestoupili na jiný vlak. Na přestup jsme měli jenom 2 minuty a málem jsme ten vlak nestihli. Za chvilku jsme byli na hlavním vlakovém nádraží v Brně. Poté jsme všichni čekali na příchod rodičů. Vrátili jsme se po 17. hodině. Bylo to moc super, hned bych si to zopakovala.

Autor: Marie Pejřilová, 5. ročník

Fotky z výjezdu