Přidat k oblíbeným | Nastavit jako domovskou stránku | přihlášení | registrace | seznam uživatelů
Sezóna 2017/2018

A tým - 1.místo

EuropaShield - 3.místo

B tým - 5.místo

Dorostenci - 1.místo

Starší žáci - 1.místo

Mladší žáci - 3.místo

Minižáci - 1.místo

 

Český pohár žáků

Starší žáci - 4.místo

Mladší žáci - 2. a 3.místo

Minižáci - 1. a 2.místo

Korfbalový kemp
Facebook

V Brně se korfbal představil v další městské části

Expanze korfbalu na brněnských základních školách pokračuje dál. Tento týden se první ukázkové hodiny konaly na ZŠ Pavlovská v městské části Kohoutovice, odkud pochází hned několik českých reprezentantů a hráčů KK Brno.

 

Základní škola Pavlovská projevila zájem o prezentaci korfbalu již na začátku školního roku na střetnutí Asociace školních sportovních klubů. Na ukázky nakonec došlo až v návaznosti na kroužek Sportovci do škol, na kterém se korfbal představil v průběhu ledna a února.

 

První ukázkové dny se uskutečnily ve středu 22. a ve čtvrtek 23. března. Účastnili se jich žáci druhého až pátého ročníku. Korfbalem byli nadšeni, protože k němu nepotřebují žádné speciální dovednosti. Korfbal uchvátil také místní vyučující, hned požádali o zapůjčení korfbalového materiálu do výuky a přislíbili účast na mezi-školních turnajích. Také uvažují od příštího školního roku otevří korfbalový kroužek, protože děti z Kohoutovic by musely dojíždět do okolních městských částí. Poslední den ukázkových hodin se bude konat ve čtvrtek 30. března, kdy si korfbal vyzkoušejí poslední třídy prvního stupně, na které zatím nedošlo.

 

Korfbalové aktivity na této škole by do budoucna mohli být restartem korfbalu v této městské části. Z Kohoutovic totiž pochází hned několik současných nebo bývalých korfbalových reprezentantů - například sestry Jonákovy, Marie Coufalová, ale i trenér české reprezentace do 17 let a našeho mistrovského A-týmu, Jakub Máša.

 

Autor: Peter
Vydáno: 24.3. 2017 16:33
Přečteno: 395x
Hodnocení: 2.5 (celkem 93 hlasů)
Známkovat:  1 | 2 | 3 | 4 | 5 (jako ve škole)

print Formát pro tiskPřidat komentář

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zadejte své uživatelské jméno a heslo

Uživatel  
Heslo

Registrace >
Zapomenuté heslo >

Komentáře


Zatím nebyly přidány žádné komentáře.