Přidat k oblíbeným | Nastavit jako domovskou stránku | přihlášení | registrace | seznam uživatelů
Sezóna 2017/2018

A tým - 1.místo

EuropaShield - 3.místo

B tým - 5.místo

Dorostenci - 1.místo

Starší žáci - 1.místo

Mladší žáci - 3.místo

Minižáci - 1.místo

 

Český pohár žáků

Starší žáci - 4.místo

Mladší žáci - 2. a 3.místo

Minižáci - 1. a 2.místo

Korfbalový kemp
Facebook
Kategorie: články

V jihomoravském derby úspěšnější Znojemští

„Bitvy na Moravském poli" mezi Brnem a Znojmem mají vždy zvláštní příchuť derby a i vzhledem k vyrovnanosti obou celků diváky vždy čeká zajímavá podívaná. V loňském roce nikdy tyto soupeře nedělil větší rozdíl než jediný koš a tato tradice zůstala zachována i letos. Pikantní je, že i v druhém kole hraném v nové hale VUT v Brně se tentokrát diváci dočkali prodloužení a Zlatého gólu. Druhou významnou událostí byl krátký návrat znojemského kapitána Martina Žáka na palubovku. Martin, který dlouhodobě bojuje se zdravotními problémy, nastoupil po více než roce a půl.

 

1.utkání
VSK VUT BRNO x TJ Znojmo MS YMCA 13:14 (6:7)
Utkání bylo vyrovnané už od úvodních minut, ačkoli o krok napřed bývali vždy spíše hosté ze Znojma. K vidění byl na obou stranách pohledný korfbal, který ovšem provázela řada nepřesností v souhrách útočících čtveřic. Ani jednomu týmu se příliš nedařila střelba z větší vzdálenosti, skóre se tak měnilo zejména po donáškách a penaltách.
Druhá půle přinesla obdobný obrázek jako ta první. Znojmo bylo stále o krůček napřed, Brno šlo do vedení jen jedenkrát, jinak stále dotahovalo. Když 6 minut před koncem hosté odskočili na 11:14, zdálo se být rozhodnuto, ale houževnaté Brno ještě stačilo snížit na 13:14. Na víc mu už ale nezbyl čas a Znojemští tak zaslouženě získali plný bodový zisk.  Nebýt 3 neproměněných penalt na straně Znojma, mohl být rozdíl i výraznější.

 

2.utkání
VSK VUT BRNO x TJ Znojmo MS YMCA 13:12 GG (4:4)
Do druhého střetnutí vstoupily oba týmy s pozměněnými sestavami. Ani jednomu z celků o ale viditelně nepomohlo a naopak se ještě více trápily v zakončení. Zejména úspěšnost střelby z velkých vzdáleností byla velice nízká a není zrovna skvělou vizitkou 10 reprezentantů, kteří v tu chvíli hráli v dresech obou týmů na hřišti. Zápas byl přesto velmi pohledný, rychlý a kombinační, jen chyběla přesnost v zakončení.
Ve druhé půli se ale přece jen korfbalový kolotoč na obou stranách roztočil. Zejména znojemští zvýšili úspěšnost zakončení a 10 minut před koncem vedli už rozdílem 4 košů 11:7. Opět ale brněnští nesložili zbraně a připravilo hrstce diváků další infarktový závěr. Náskok soupeře pomalu smazalo a v posledních vteřinách střelou z velké vzdálenosti Ivan Vávra vyrovnal. Na hráče tak čekalo prodloužení. V něm se dlouho hrálo bez koše, obrovskou šanci v podobě penalty zahodil brněnský Fridrich. Svoji chybu sice napravil o několik vteřin později, ale koš nebyl uznán pro předchozí signalizaci zranění hráčky domácích. Osud tak vzal do svých rukou brněnský Máša, který střelou z velké vzdálenosti zajistil domácím alespoň dvoubodový zisk.

Autor: Ondra
Vydáno: 15.10. 2007 10:52
Přečteno: 897x
Hodnocení: 2.8 (celkem 364 hlasů)
Známkovat:  1 | 2 | 3 | 4 | 5 (jako ve škole)

print Formát pro tiskPřidat komentář

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zadejte své uživatelské jméno a heslo

Uživatel  
Heslo

Registrace >
Zapomenuté heslo >

Komentáře


Zatím nebyly přidány žádné komentáře.