V moravském derby se dělily body

V neděli 13.2.2011 zavítal do Brna na jihomoravské derby průběžně druhý celek extraligové tabulky -TJ Znojmo MS YMCA. V přímém souboji o druhou příčku se dal očekávat bojovný zápas s množstvím rychlých kombinací, což je hra, která vyhovuje oběma soupeřům.

Do prvního zápasu nastoupil domácí celek ve složení, které se úspěšně prezentovalo na Europa Shieldu, tedy do útoku čtveřice: Vávra, Fridrich, Škrobová, Koláčná; do obrany pak: Cholava, Bušík, Kejdušová, Coufalová.

V prvních minutách utkání bylo vidět, že se obě družstva spíše oťukávají - chybělo přesné zakončení i nahrávky. Brno se trápilo v útoku, když si nevytvářelo dostatečně kvalitní šance a důsledná obrana znojemských je nutila k riskantním a těžkým zakončením, které povětšinou dopadly nepřesně. Ale ani hosté v útoku nepůsobili nijak přesvědčivě a i když hráči Znojma měli dostatek času na střelbu, míč nacházel obroučku jen zřídka. Akcie brněnských držela zejména vynikající Eva Kejdušová a slovenská akvizice - Peter Bušík. Na druhé straně jim stejnou mincí oplácela zejména dvojice Žák, P. Malačka. I díky jejich košům Znojemští v poločase drželi vedení o tři koše 12:9.

Ve druhé půli ale domácí tým zahájil ofenzivně, čemuž pomohl i návrat Elišky Jonákové do sestavy po nepříjemné vleklé nemoci. Brno trpělivě náskoksoupeře stahovalo a ve 14. minutě druhé půle už byl stav vyrovnaný 14:14. Od té doby jakoby znojmeskému týmu došel dech, jejich souhra vázla a Brno bylo na koni. Za posledních 15. minut Znojmo vstřelilo jen jediný koš a když Brno přidalo 6 košů na své straně, bylo rozhodnuto. Konečný výsledek zněl 20:15 ve prospěch domácího celku.

Koše Brno: Kejdušová 5; Bušík 4; Vávra 3; Fridrich, Coufalová, Cholava 2; Jonáková 1; Koláčná, Máša 0.

Do druhého utkání Brno udělalo jen drobnou změnu v sestavě, když Cholavu nahradil Šedý a na hřiště se vrátila Koláčná. Druhé sřetnutí přineslo paradoxně ještě rychlejší hru na obou stranách a hlavně větší porci košů. Zejména Znojmo výrazně vylepšilo střelbu z větších vzdáleností a tím nutilo brněnské obránce přistupovat blíž a riskovat úniky do donášek. Ale ani brněnští v útoku nezaháleli a trestali zejména zaváhání znojemské obrany v blízkosti koše. V jednu chvíli sice Znojmo odskočilo na rozdíl 3 košů, ale krátce před poločasem Brno zlepšilo útočnou práci a stáhlo na rozdíl jediného koše - 12:13.

Druhá půle měla zpočátku stejný průběh jako v prvním utkání - brněnští hráči lépe útočili, v obraně méně chybovali a postupně začali přetahovat jazýček vah na svoji stranu. V útočně laděném utkání bylo k vidění spousta krásných košů a tak, když zbývalo do konce ještě 15 minut, svítil na ukazateli skóre stav 18:18. Pak se však rozstříleli hosté, kteří několika střelami z dlouhé vzdálenosti ničili brněnskou obranou snahu. Brněnským hráčům už začali ubývat síly, přestali stíhat znojmeské útočné kombinace a soupeř poslední desetiminutovku opanoval. Konečný výsledek 22:26 znamenal, že si oba jihomoravské celky body z dvojutkání spravedlivě rozdělily.Zatímco Znojmo díky tomu udrželo 2. příčku, Brno bohužel kvůli 2 výhrám Kolína nad Budějovicemi kleslo na 4. místo v průběžné tabulce.

Koše Brno: Fridrich 6; Bušík 4; Kejdušová, Vávra 3; Šedý, škrobová 2; Koláčná, Jonáková 1;  Coufalová, Máša 0.

Autor: Ondra
Vydáno: 13.2. 2011 16:44