V předposledním kole si Brno poradilo s Českými Budějovicemi

Jedno je po nedělním jedenáctém kole nejvyšší korfbalové soutěže jasné. Prostějov si těsnou prohrou 16:17 se Znojmem zavřel dveře k účasti ve finále, naopak jeho soupeř má vše ve svých rukou. Modří Sloni však musejí v posledním kole porazit lídra z Brna a to je při formě Korfbal klubu těžká mise.

České Budějovice v neděli padly 17:26 v Brně, ale třetí postup do finále v řadě není nereálný. Pokud v závěrečném duelu porazí Prostějov a Znojmo prohraje, Jihočeši mají lepší vzájemné zápasy a možnost klání o titul je nemine.

Hotovo bylo už po první čtvrtině. Brňané po první části vedli nad Českými Budějovicemi 10:4 a mohli být v klidu. O pohodlnou výhru je nepřipravila ani chvilková ztráta koncentrace. „Ze začátku se nám extrémně dařilo střelecky. Velkou zásluhu na tom měl Martin Skála, který dal za první čtvrtinu šest košů, padlo mu tam skoro vše. V celém duelu dal devět košů, což je opravdu hodně. Často se nám nestává, že dá jeden hráč tolik košů. Utkání bylo ovlivněno několika absencemi - Budějovicím chyběla Martina Klacková a Vlastimil Krejčí, který dostal v sobotu druhou žlutou kartu. Na naší straně chyběla Lenka Faltýnková, Ivan Vávra, a protože už máme finále jisté, tak v základní sestavě nastoupily dvě dorostenky," popsal brněnský stratég Jakub Máša.

Brno, KK : České Budějovice, KCC Sokol  26:17

Poločas: 13:7. Rozhodčí: Martin Uherka, Zuzana Maňáková. Nejlepší střelci: Skála Martin 9, Drábková Dominika 4, Bušík Peter 3, Ziegler Jiří 3, Šedý Jan 3 - Pešák Petr 5, Bláha Jakub 4, Mensová Anežka 3.

1.     Brno, KK                                       11     10      0      1       236:161      20

2.     Modří Sloni Znojmo                        11      5       0      6       172:193      10

3.     České Budějovice, KCC Sokol          11      4       0      7       195:205        8

4.     Prostějov, SK RG                           11      3        0      8       170:214        6