Přidat k oblíbeným | Nastavit jako domovskou stránku | přihlášení | registrace | seznam uživatelů
Sezóna 2017/2018

A tým - 1.místo

EuropaShield - 3.místo

B tým - 5.místo

Dorostenci - 1.místo

Starší žáci - 1.místo

Mladší žáci - 3.místo

Minižáci - 1.místo

 

Český pohár žáků

Starší žáci - 4.místo

Mladší žáci - 2. a 3.místo

Minižáci - 1. a 2.místo

Korfbalový kemp
Facebook
Kategorie: články

Velký korfbalový turnaj na ZŠ Kamínky

V pondělí 19.5.2008 se uskutečnil na ZŠ Kamínky (Brno - Nový Lískovec) velký korfbalový turnaj. Nastoupili proti sobě žáci 6.-9. tříd (Maxi King, Digimoni, Red Bulls, Chlupatí orangutani, 4x4, 1.KFC Barcelona, SKENK.Fis), učitelé (Kantoři) a hráči brněnského dorosteneckého týmu (Profíci).

  

Turnaj byl určen především pro žáky 6.-9.tříd, kteří si měli možnost poskládat vlastní týmy. A už na názvech týmů je vidět, že měli bujnou fantazii a na turnaj se velmi těšili. Velkou motivací pro všechny byla skutečnost, že uvidí v akci své učitele a někteří vyvolení si proti nim budou moci i zahrát.

  

Zápasy měly probíhat na venkovním školním hřišti před početnou diváckou kulisou, ale "díky" deštivému počasí v posledních dnech se museli účastníci přesunout do tělocvičny. K úvodnímu utkání nastoupil tým Maxi Kingů proti korfbalovým "profíkům". Utkání probíhalo od začátku v režií Profíků, kteří nakonec dokázali zvítězit 7:2. V druhém zápase této části pavouka nastoupila družstva Red Bulls a 4x4. Toto velmi vyrovnané utkání se rozhodovalo až v samotném závěru, když hráči Red Bulls dokázali skórovat a postoupili do semifinále, které bylo velmi dramatické. Red Bulls drželi s Profíky velmi dlouho krok a v poločase byl na ukazateli skóre velmi slibný výsledek 1:2. V druhém poločase však jejich soupeři zabrali a podařilo se jim zvýšit na konečných 6:1. Prvním finalistou se tedy stali Profíci a žákovským finalistou družstvo poražených Red Bulls.

  

V druhé polovině pavouka bylo více týmů, a proto se muselo začít už předkolem mezi  Digimony a 1.KFC Barcelona. Větší vůli po vítězství ukázali Digimoni, kteří vyhráli 6:2 a mohli se tak těšit na souboj s Kantory. Před tímto zápasem byla na učitelích vidět velká nervozita a strach, jak si poradí s běhavou mládeží. Všechny obavy se však rozlynuly hned od úvodního hvizdu. Kantorům se dařila kombinace a postupně přidávali jeden koš za druhým. Utkání skončilo přesvědčivě 13:2 a Kantoři mohli v poklidu čekat na svého semifinálového soupeře. Tím se stal tým SKENK.Fis, který porazil Chlupaté orangutany 6:1. Do semifinále nastoupily oba týmy velmi sebevědomě díky předchozím úspěšným zápasům. Kantoři pokračovali ve své hře a opět jim padalo skoro vše, naproti tomu hráčům SKENK.Fis se nepodařilo za celý zápas vůbec skórovat a prohráli 0:8. Druhým finalistou se tak stal tým Kantorů a druhým žákovským finalistou hráči SKENK.Fis.

  

V žákovském finále se projevila větší zkušenost hráčů Red Bulls, kteří mají za sebou již pár tréninků a celkem s přehledem se prostříleli (16:1) ke zlatým medailím.

  

Velké finále slibovalo velkou podívanou. Nastoupili proti sobě týmy Profíků a Katorů. A aby byl tento zápas opravdovým vrcholem oba týmy se domluvily na prodloužení hracího času. Od začátku bylo vidět, kdo je na hřišti pánem. Profíci dávali jednoduché koše a dobrou obranou nepouštěli Kantory do výhodných střeleckých příležitostí. Ke konci utkání se projevila i lepší fyzická kondice mladých Profíků, kteří dokázali zvítězit 13:4.

  

K úspěšnému završení celého turnaje zbývalo už jen dekorovat vítěze a uznat snahu ostatních. První místo a zlaté medaile dostali hráči Red Bulls. Stříbro si odnesli poražení finalisté SKENK.Fis a bronz zůstane na památku Maxi Kingům. S prázdnou však neodcházeli ani ostatní pro které byly připraveny ceny útěchy.

    


Závěrem bych chtěl poděkovat všem učitelům, kteří se tohoto turnaje zúčastnili. Především pak paní učitelce Ireně Floriánové, která celý turnaj parádně připravila. Doufám, že podobná akce nebyla na této škole naposledy a spolupráce bude pokračovat i nadále. Ještě jednou díky.


Výsledky:
  

                                Profíci                      7   

                                Maxi King                 2      Profíci      6

                                                                                                  Profíci     13

                                Red Bulls                  3      Red Bulls  1

                                4 x 4                        0
                                                                                      16
                                                                                       Red Bulls               Profíci
                                                                                       1
                                Chlupatí onangutani   1

                                SKENK.Fis                 6       SKENK.Fis  0

                                                                                                    Kantoři   4

                                Kantoři                    13       Kantoři     8

Digimoni             6     Digimoni                   2

1.KFC Barcelona  2

  

Autor: jakma
Vydáno: 21.5. 2008 21:00
Přečteno: 1486x
Hodnocení: 2.7 (celkem 460 hlasů)
Známkovat:  1 | 2 | 3 | 4 | 5 (jako ve škole)

print Formát pro tiskPřidat komentář

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zadejte své uživatelské jméno a heslo

Uživatel  
Heslo

Registrace >
Zapomenuté heslo >

Komentáře


c Ondra, Pochvala (22.5. 2008 23:59)

Musím touto cestou udělit obrovskou pochvalu Kubovi za skvělou spolupráci se ZŠ Kamínky. A samozřejmě i poděkovat paní učitelce Floriánové za organizaci akce. Doufám, že děcka nehrály naposled a že je uvidíme příští rok třeba i v celoroční soutěži.
Ještě jednou díky moc, je radost se na dívat na ty fotky a vidět zájem dětí o hru.