Kategorie: reprezentace

Vendy o reprezentaci U16 a KWC 2014

S jakými soupeři hráli? Jak se jí hrálo a kolik vstřelila košů? Na co bude nejvíc vzpomínat?

O víkendu jsi absolvovala s reprezentačním výběrem české republiky turnaj v holandském Schijndelu. Jak jste se celkově umístili?

Umístili jsme se na bramborovém čtvrtém místě z 8 účastníků, stejně jako v loňském roce.

Před samotným turnajem jste absolvovali s Filipem nějaký turnaj dvojic. Jaká byla pravidla a jak se vám vedlo?

Byla to hra dva na dva, zakončená střelbou. Systém byl vyřazovací. Utkali jsme se s hráči z Maďarska a poté s hráči z Česka. Myslím, že se nám dařilo dobře.

S jakými soupeři jste se utkali a do kterých zápasů jsi zasáhla ty? Kolik jsi vstřelila košů. Jaký z toho máš pocit? Na čem musíš na trénincích dále pracovat?

V základní skupině jsme poměřili síly s Bělorusy a Holanďany. Dále s Maďary a Angličany a poté znovu s Holanďany a nakonec o třetí místo opět s Maďary. Já jsem si zahrála jen proti holanďanům a bělorusům. Celkem mě mrzelo, že jsem nenastoupila v zápase o třetí místo.
Celkem jsem dala čtyři koše a to všechny proti týmu Holandska.
Určitě musím trénovat techniku a postupně se zlepšovat ve střelbě. Pocit z odehraných zápasů mám dobrý, myslím že jsem na hřišti nechala takřka všechno.

V semifinále jsi vstřelila 3 koše velkým favoritům z Holandska. Jak jsi se prosadila? Jaké to je skórovat proti nejlepšímu týmu světa, který hraje navíc na domácí půdě?

Koše jsem dala spíše ze střelby. Jenom těžko se dalo obránkyni z Holandska uniknout do donášky. Holanďané byli téměř dokonale sehraní a bylo vidět že pilně trénují a mají chuť do hry.

Kolik přišlo fanoušků na vaše rozhodující semifinálové střetnutí s domácím Holandskem?

Počet fanoušků nedokážu odhadnout. Hala byla celkem velká.

V průběhu turnaje jste navštívili utkání holandské nejvyšší korfbalové soutěže. Proti sobě nastoupily pravděpodobně nejlepší klubové týmy na světě. Jak se ti zápas líbil? Jaká byla návštěva a atmosféra na zápase?

Určitě jsem byla ráda, že jsem se mohla na tento zápas podívat. Atmosféra byla skvělá, skoro každý povzbuzoval a fandil. Zápas byl zajímavý také tím, že padlo hodně košů. Mohla jsem se podívat jak se hraje korfbal na profesionální úrovni.

Na co budeš nejvíc vzpomínat?

Určitě na zápas nejvyšší korfbalové soutěže. Dále pak na celkovou atmosféru na turnaji a na zkušenosti získané při zápasech. A samozřejmě na  skvělé zážitky na turnaji i mimo něj :)

Vendy střílí a Filip se snaží doskočit její jistě úspěšnou střelu v semifinále proti Holandsku.

Vydáno: 24.3. 2014 16:08