Přidat k oblíbeným | Nastavit jako domovskou stránku | přihlášení | registrace | seznam uživatelů
Sezóna 2017/2018

A tým - 1.místo

EuropaShield - 3.místo

B tým - 5.místo

Dorostenci - 1.místo

Starší žáci - 1.místo

Mladší žáci - 3.místo

Minižáci - 1.místo

 

Český pohár žáků

Starší žáci - 4.místo

Mladší žáci - 2. a 3.místo

Minižáci - 1. a 2.místo

Korfbalový kemp
Facebook

Víkendový výlet daleko na sever

Jak dopadl 350 kilometrový výlet na sever k mocné řece Labi?

 

    V pátek 6. června se devět Brňáků sešlo v 15:25 na hlavním nádraží s myšlenkou vyrazit na Elbe cup do Děčína a v severních Čechách předvést jihomoravský masakr. Složení: Ondra, Kuba, Lukáš, Martin, Pernja, Eliška, Peťa, Maruška a morální podpora Romča. Elbe cup je turnaj, na který jezdí týmy po celé sezóně neustálých zápasů a bojů relaxovat. O nic nejde, všichni se chtějí pobavit, zasmát se a trochu si u toho zahrát. Se stejným cílem jsme do Děčína vyráželi i my a možná i s malinkým chtíčem po vítězství, ale opravdu jenom malinkým. Naše spanilá jízda republikou se na chvíli nečekaně zbrzdila v Praze Holešovicích, kde jsme museli čekat na další spoj, protože vlak, kterým jsme měli naplánováno jet, nám ujel. Bez jakýchkoli jiných problémů či komplikací jsme dorazili do vytouženého severního koutu naší malinké země, kam jsme se všichni velmi těšili. Bylo pro nás nachystáno ubytování v malé tělocvičně Slavoje Děčín s dalšími účastníky turnaje. Po krátkém a zábavném večeru jsme zalehli a čerpali další energii na sobotu.

 

Celý turnaj začínal již v 8 hodin, což bylo pro některé asi velmi brzo, a proto se probouzeli až v uvolnění 1:1. Nás čekal první zápas v 8:30 a střetli jsme se v něm s Děčínem B. Zápas byl takovým hezkým rozehřátím po ránu a zvítězili jsme v něm 14:1 (Omlouvám se za ten jeden obdržený koš). Turnaj se odehrával na jednom hřišti, a tudíž jsme museli dlouho čekat na další měření našich sil s jiným soupeřem základní tabulky. Asi po dvou a půl hodině čekání jsme konečně vlítli na hřiště znovu, tentokrát nám byli soupeřem borci a borky z Kutné Hory. Omlouvám se, ale výsledek toho zápasu si opravdu nepamatuju, vyhráli jsme asi o 4 koše (možná 8:4). Toto klání doprovázela smutná událost a to Lukášův kotník. Špatné došlápnutí způsobilo bolest, která Lukášovi nedovolila dohrát zápas a nastoupit v jakémkoli dalším. Je pro něj asi trošku škoda, že strávil takovou dobu ve vlaku, aby si zahrál jeden a půl zápasu. Ale stát se může cokoli, proto přeju brzké uzdravení. Posledním utkáním základní tabulky byl nudný zápas s Českými Budějovicemi, který skončil remízou 5:5. Tento zápas jsme si opravdu moc neužili, i když ani nevím, čím to bylo. Díky velmi dobrému skóre jsme se po třech zápasech umístili na 1. místě základní tabulky a nastoupili jsme do semifinálového boje s jedním z favoritů (Děčínem A). Velmi vyrovnaný zápas plný několika krásných akcí a divácky zajímavých okamžiků vystřelil tým Brna do finále (skóre nejspíš 7:6). 

 

A je tu velké finále celého Elbe cupu!!! Na hřiště nastupuje VSK VUT BRNO a proti nim VKC KOLÍN (vítěz loňského turnaje). Někteří měli dojem, že Kolín je jasně silnější, protože celý jeho tým tvořili extraligový hráči. Oproti Brnu, které nastoupilo se dvěma dorostenci a půjčenou hráčkou z Havířova. Takovýto dojem nám moc do hlavy nešel a hned od začátku jsme jim to chtěli vymluvit. Po chvíli jsme vedli 2:0 a začali jsme opravdu BOJOVAT o první místo. Za první poločas jsme nepouštěli Kolíňáky do vážnějších šancí a náskok 5:3 po 15 minutách se zdál celkem dobrý. Jenomže nikdy nemůžeme vědět, co se bude dít dál. Kouzlo Antikorf, které ve starém Holandsku používali šamani pro neprostupnost košů, bylo opět sesláno na žlutou obroučku v útočném pásmu Brna. Bohužel ještě technika a lidské vědění nepřišly na to, jak toto kouzlo odčarovat. Ještě minutu před koncem to bylo 5:5, jenomže v posledních 10 vteřinách padl koš a byli jsme v koncích. 

 

Obsadili jsme krásné druhé místo, dostali jsme pár hodnotných cen a mohli jsme začít oslavovat konec turnaje. Po sprše a fotbale (v televizi) se začalo vedle hřiště na paloučku grilovat. Masa a masa se snědlo, vody a vody se vypilo a takhle to všechno hezky skončilo. 

 

Co k tomu dál dodat? Jako ve škole: Organizace za 1, zábava za 1, ubytování za 1, občerstvení za 1, dostupnost okolních restaurací a obchodů za 1, herní vybití za 1 a nakonec skvělá parta za 1. Snad jediné, co se nám moc nezamlouvalo tento víkend, bylo neustálé zpoždění vlaků. V neděli jsme dojeli do Brna se zpožděním 45 min. Ale zase musíme uznat, že České dráhy jsou natolik solidní a počkají, než milostivě odkráčíme z nádraží, a 10 min na to nechají srazit dva vlaky.
Všem účastníkům děkuju za parádní zážitek a už se těším na příští Elbe cup.

 

Jo a prosím Vás, jestli někdo znáte rozčarování Antikorfu, tak to laskavě nahlašte svému trenérovi. On už s tím snad naloží po svém a předá to do správných rukou, rukou zákona.

Autor: pernja
Vydáno: 9.6. 2008 12:51
Přečteno: 1487x
Hodnocení: 2.7 (celkem 472 hlasů)
Známkovat:  1 | 2 | 3 | 4 | 5 (jako ve škole)

print Formát pro tiskPřidat komentář

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zadejte své uživatelské jméno a heslo

Uživatel  
Heslo

Registrace >
Zapomenuté heslo >

Komentáře


Cholavson, to Elis (10.6. 2008 12:10)

Zatím jsem článek nečetl - těším se na něj, ale slova chvály na Pernjovu hlavu - Ty si koleduješ - kdo pak s Pernjou vydrží?! 8)


Elis, Elis (9.6. 2008 22:32)

ty jo pernjo, ses asi fakt sikovnej :D


petra, Petra (9.6. 2008 21:02)

Moc pěknej čánek, fakt že jo.


c Ondra, Pochvala (9.6. 2008 15:28)

fakt dobrý, hlavně mě pobavila pasáž o tom, jak jsme po krátkém a zábavném pátečním večeru zalehli :D
Pokud si dobře vzpomínám, zábavný večer to byl určitě, ale o jeho délce (krátkosti) by se dalo s úspěchem pochybovat.

A taky ti ve slově "vody" několikrát vypadlo písmenko "k"


c jakma, :-) (9.6. 2008 13:25)

Článek za 1*, ikdyž se zpožděním. :D ;)


c Marie, :) (9.6. 2008 13:13)

Pěkný článek Perňo! :D